Kursa darba ietvaros tiek veikta neregulējamās elektropiedziņas izvēle, ekonomiskā analīze ūdens apgādes sistēmai, kurā sūkņa iekārta nodrošina nepieciešamo ūdens padevi patērētājiem un vienlaicīgi nodrošina rezervi ūdens tornī, ja rodas kāds bojājums un sūkņu iekārta ir jāatslēdz.
Aprēķināts gada ekonomiskais efekts, ko iegūst vecu, maz efektīvu sūkņa elektropiedziņas elektrodzinēju nomainot ar jaunu, modernu, efektīvu elektrodzinēju, to izvērtējot gan enerģētiskajā, gan arī drošuma ziņā. Analīzes rezultātā tiek noteikts papildus kapitālieguldījumu apmaksāšanās laiks un tā atkarība no elektrodzinēja drošības koeficienta.
Galvenais efekts , ko iegūst izvēloties elektrodzinēju ir enerģijas ietaupījums. Elektroenerģijas ietaupījumu nosaka divi elektrodzinēja enerģētiskie rādītāji - lietderības koeficients un jaudas koeficients cos. Elektrodzinējs ar lielāku lietderības koeficientu tērē mazāku jaudu, savukārt augstāks cos nodrošina mazāku reaktīvās jaudas patēriņu. Tā kā reaktīvās jaudas tarifa likme sastāda 10% no aktīvās enerģijas tarifa likmes, tad visbūtiskāk šo efektu nosaka lietderības koeficients. Taču tie nav vienīgie rādītāji, kas nosaka ekonomisko efektivitāti.…