SECINĀJUMI
1. Anketa kopumā tika veidota no 11 jautājumiem. Anketēšanas gaitā tika aptaujāti 32 respondenti.
2. 47% respondentu ienākumi pārsniedz 301 eiro. 13% respondentu ienākumu līmenis ir 251-300 eiro, 13% no aptaujātajiem ikmēneša budžets ir 0-50 eiro apmērā.
3. Studentu budžetu visbiežāk veido paša pelnītā alga, minēts ģimenes (partnera) dotā nauda un sociālie pabalsti, kā arī vecāku sniegtie finanšu līdzekļi (25%). Tikai 2% no aptaujātajiem saņem stipendiju.
4. Vairākiem respondentiem budžets veidojas no vairāk kā vienas pozīcijas, piemēram, ģimenes dotā nauda un pabalsts; paša alga, ģimenes (partnera) dotā nauda un pabalsts un tamlīdzīgi.
5. Lielākā studentu budžeta izmaksu pozīcija ir pārtika, bezalkoholiskie dzērieni, higiēnas un saimniecības preces – 20%. Mājokļa izdevumiem un citiem tēriņiem paredzēti katram pa 15% no ienākumiem, transportam – 14%
6. Vismazāk līdzekļu studenti tērē mācībām (11%), veselībai (8%) un alkoholiskajiem dzērieniem un tabakai (7%)
7. 41% aptaujāto pilnībā plāno savu budžetu, 44% plāno atsevišķas izdevumu pozīcijas. 16% no aptaujātajiem savu budžetu neplāno nemaz.
8. 72% respondentu atvēlētais budžets šķiet nepietiekams. Tas saistīts ar lielajām izmaksām, kā arī, autores prāt, ar nespēju vai nevēlēšanos plānot savus tēriņus.
9. Respondenti vairāk līdzekļu vēlētos tērēt izklaidei un atpūtai, citiem tēriņiem, kā arī mājokļa izmaksām.
…