Cilvēkiem bieži gadās saslimt tieši tad, kad cītīgi jāgatavojas pārbaudījumiem. Tas, iespējams, ir saistīts ar stresu, ko cilvēki pārdzīvo. Stress ietekmē dažādus fizioloģiskos procesus, kuriem ir būtiska loma veselības saglabāšanā un slimību atvairīšanā, arī sirds – asinsvadu un endokrīnās sistēmu un imūnsistēmas funkcijas .
Daudzi pētījumi norāda uz to , ka dzīves negatīvie notikumi un situācijas, piemēram, laulības konflikts, darba zaudējums, sēras pēc miruša tuvinieka vai hronisku draudu situācija, ka arī priecīgi notikumi, kas saistās ar stresu, piemēram, kāzas, bērna piedzimšana vai pārcelšanās uz citu mājokli, saistās ar imūnsistēmas funkciju izmaiņām, kuras var ietekmēt psihisku veselību. Šie novērojumi izraisījuši nopietnu interesi par stresa un psihiskas veselības savstarpējo sakarību.
Darba mērķis ir noskaidrot, kas ir stress un psihiska veselība, izpētīt stresa būtību un stresa situācijas rašanas iemeslus, ka arī noskaidrot psihiskā veselības lomu sabiedrība un uzzinat no ka rodas psihiskas problēmas. Tiek izvērtēta esoša, saistīta ar stresa diagnozi, saistīta ar stresu organizācijas situācija Latvijā.…