Stress – reakciju virkne, kas ir sekas neparasta, spēcīga kairinātāja iedarbībai uz organismu.
Straujās politiskās un ekonomiskās pārmaiņas Latvijā ir radījušas nepieciešamību risināt visdažādākās problēmas katrā ģimenē un darba kolektīvā. Psiholoģiskais komforts vai diskomforts, cilvēku izjūtas, viņu dzīve un darbs bieži vien rada stresu, kas būtiski ietekmē veselību.
Pastāv fiziskie, garīgie un emocionālie simptomi, t.i., nelabums, reibonis, bezmiegs, murgi, nogurums, galvassāpes – migrēna, agresivitāte u.c.
Izvēlējos šo tēmu, jo tā ir ļoti plaša, kurā var izpētīt stresa cēloņus un risinājumus kā ar to cīnīties.
Dusmas, cerības vai nelaimīgas atmiņas par pagātni arī var būt nozīmīgs stresa cēlonis. Tas var būt saistīts ar dzīvesbiedra vai vecāku savstarpējām attiecībām, kuras nav bijušas no tām labākajām. Cits stresa cēlonis ir braukšana, it īpaši mašīnas vadīšana. Ja ir jānokļūst no viena punkta līdz otram un ir jāiekļaujas laikā , uztraukums var radīt satiksmes sastrēgumus.
Un, protams, lai dzīve noritētu bez stresa, ir nosacījumi, kuri cītīgi jāpilda. Ir jābūt vitamīniem bagātam uzturas, labam miegam, jāveic relaksācija, meditācija, masāžas.
Esmu aplīgojusi stresa simptomus, bet tagad pievērsīšu uzmanību šo simptomu izraisītājiem. Citiem vārdiem, izsekošu, kas ir tas, kas liek mums nonākt stresa stāvoklī? Ja mēs spējam noteikt iespējamos stresa cēloņus, mēs, protams, varēsim veikt profilaktiskus pasākumus to novērošanai. Cēloņi ir daudz un dažādi, piemēram, to vairāk izraisa priekšnojautas, nevis paši notikumi. Dzīvojot patstāvīgās bailēs, ka varētu atgadīties kaut kas slikts, jūs nodarāt sev lielu ļaunumu, tāpēc saudzēsim savu veselību! …