Atskatoties uz 2005. gadu redzami straujākie Latvijas tautsaimniecības attīstības tempi kopš neatkarības atgūšanas, kas parāda, ka Latvijā ir viena no straujāk augošajām ekonomikām Eiropas Savienībā, kas savukārt norāda uz to, ka būtiski ir pieaugusi uzņēmējdarbības efektivitāte un apjomi, iedzīvotāju ienākumi un sabiedrības labklājība.
Tirgus nepārtraukti pieaug, paplašinās arī tirdzniecības centri un ienāk jauni preču zīmoli. Palielinās arī patērētāju prasības, vēlmes un pirktspēja. Kā Latvijas uzņēmējiem izdzīvot šajos asajos konkurences apstākļos. Ārzemju uzņēmumi Latvijas tirgū ienāk ar savām biznesa koncepcijām, kuras veiksmīgi tiek realizētas ārvalstīs. Pastiprināta uzmanība šīm starptautiskajām korporācijām tiek pievērsta gan no Latvijas uzņēmēju puses, gan Latvijas iedzīvotāju, jo patērētāju atmiņās vēl dziļi ir iespiedušies laiki, kad apģērbu piedāvājums bija tik mazs, ka vajadzēja stāvēt rindās, lai paspētu kaut ko iegādāties, nemaz nerunājot, par ārzemju zīmolu ekskluzivitāti, tāpēc tagad to pieprasījums Latvijas tirgū ir liels.
Informēšanai par preču piedāvājumu, veikalu popularizēšanai un klientu pārliecināšanai preču iegādē ir jāiegulda un jāatvēl liela loma mārketinga stratēģijā. Mārketinga stratēģijām jānodrošina uzņēmuma mērķu sasniegšana ar mārketinga metodēm. Ja uzņēmums ilgtermiņā plāno sasniegt augstāku produktu kvalitātes novērtējumu, tad katras preces plānošanā jāņem vērā kvalitātes rādītāju nozīmīgums. Mārketinga stratēģijas formulējumi, pamatojums un konkrētu pasākumu apraksts veido mārketinga plāna pamatu. Mārketinga plāns atspoguļo stratēģiju realizēšanas veidus.
Studiju darba mērķis ir izpētīt mārketinga stratēģiskos aspektus un izstrādāt mārketinga stratēģijas veikalu tīklam Boheme.…