Stepe ir veģetācijas tips, ko veido kserofilas graudzāles, sīpoli u.c. daudzgadīgi lakstaugi. Veidojas iekškontinentālos rajonos mērenā un subtropu klimatā. Klimats nosaka vietu, kurā būs sastopams zālājs. Vietās, kur nolīst 1000mm gadā aug koki, bet vietas kur nokrišņu daudzums sasniedz tikai 250mm gadā ir tuksnesis. Teritorija starp abiem binomiem tiek saukta par zālāju.
Zālāji Ziemeļamerikā ir izveidojušie pirms vairāk nekā 39 miljoniem gadu. Tur valdošais klimats lieliski iederējās, lai izveidotos zālājs. Citi zālāji sastopami vietās, kur ir stipri vēji un mitrs klimats. Dabiskie ugunsgrēki, kas radās zibens iespaidā iznīcināja lielas mežu platības, tādejādi atbrīvojot vietu zālājiem. Mērenais klimats un uguns ir palīdzējis izveidoties pirmajiem zālājiem uz Zemes.
Izšķir sekojošus zālājus. Ir gan mērenā klimata, gan tropu klimata zālāji. Šajā referātā tiks aprakstīti zālāji, kas atrodami mērenā klimata joslās – stepes.
Mērenā klimata zālāji atrodami mērenā un subtropu klimatā. Dominē stepju zonās, sastopama arī mežastepju un tuksnešu zonās. Lielāko platību aizņem Eirāzijā, no Donavas lejteces līdz centrālajai Āzijai - Ķīnas ZA daļai. Z-Amerikā esošos zālājus sauc par prērijām, bet D-Amerikas zālājus sauc par pampām. Citi mazāki zālāji atrodami gan DA Austrālijā un Jaunzēlandē, gan D-Āfrikā.…