Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Statistiskās informācijas vākšana un sagatavošana studentu pētījumos

     

    Referāts24 Statistika

4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:570399
 
Vērtējums:
Publicēts: 21.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 17 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ievads

Praktisko nodarbību rezultāts gatavs praktiskai izmantošanai, tiek nostiprinātas studentu un uzņēmēju pamatzināšanas par statistiskajām metodēm, kas nepieciešamas uzņēmējdarbības analīzē un prognozēšanā, saistībā ar ekonomiskajām likumsakarībām: dots teorētiskais pamatojums ar aprakstu un formulām un praktiskie piemēri.
Piemēros apskatīts nosacīts SIA „ABC”: statistiskā novērošana, grupēšana, grupu izvēle, statistiskās kopas veidošana, ekspertu metodes piemērs.
Noslēgumā apskatītas arī prognozēšanas metodes un to praktiskais pielietojums.
Statistikas datu lietošana situāciju analīzē ir pamats lēmumu pieņemšanai. Tiek nostiprinātas zināšanas par elementārajiem statistikas rādītājiem un to aprēķināšanu.
Rekomendēju izmanot profesionālajās studiju programmās: zināšanu nostiprināšanai un pašpārbaudei.


1. Statistikas jēdziens un tās nozīme uzņēmējdarbībā

1.1. Statistikas jēdziens

Statistika ir zinātne, kas pētī masveida parādības un procesus, cenšoties atklāt un izzināt tajos notiekošās statistiskās likumsakarības.
Termins “statistika” cēlies no latīņu vārda “status”, kas tulkojumā nozīmē noteikts lietu stāvoklis. Terminu “statistika” lieto trijās nozīmēs:
1. Par statistiku sauc īpašu praktiskās darbības nozari, kura nodarbojas ar statistisko datu iegūšanu, apstrādi un analīzi un raksturo atsevišķu uzņēmumu, nozaru, reģionu un valsts sociālekonomisko attīstību.
2. Par statistiku sauc zinātni, kura izstrādā teorētiskos atzinumus un metodes, kuras izmanto statistikas praksē.
3. Par statistiku bieži sauc statistiskos datus, kuri uzrādīti uzņēmuma, organizācijas un nozares atskaitēs, publicēti krājumos un presē.

Sarunvalodā un studentu pētījumos vārdu „statistika” lieto kā apzīmējumu vārdiem „statistiskās metodes”. Statistiskās metodes var raksturot kā metodes, kuras izmanto pie datu savākšanas, attēlošanas, analīzes un interpretācijas. Statistiskiem rādītājiem un statistiskām metodēm ir stingri noteikti lietošanas nosacījumi un robežas, kuru neievērošana noved pie informācijas neprecizitātes.
„Prognozēšana” ekonomikā un uzņēmējdarbībā ir paņēmiens ar kura palīdzību var sakārtot procesus, minimizēt varbūtības faktoru ietekmi ekonomikā, kā arī pieņemt pareizus lēmumus, ņemot vērā esošos perspektīvas un nākotnes apstākļus. Prognozes dod informāciju par nākotni, par iespējamo faktoru ietekmi. Uz to pamata izvēlas kā tagadnes, tā arī nākotnes rīcības veidus, pieņem lēmumus. Tieši no pareizas prognozēšanas metodes izvēles ir atkarīga gan uzņēmuma attīstība, gan konkurētspēja dzīvotspēja.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1141410
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties