Termins „statistika” ir cēlies no latīņu vārda „status”, kas nozīmē „noteikts lietu stāvoklis”. Statistikas termins ir ļoti plašs. Pašreiz to lieto trijās nozīmēs:
ar statistiku saprot īpašu praktiskās darbības nozari, kura statistiskos datus iegūst, apstrādā un analīzē un raksturo atsevišķu uzņēmumu, nozaru, reģionu, valsts sociālekonomisko attīstību.
ar statistiku saprot zinātni, kura izstrādā statistikas praksē izmantojamus teorētiskos atzinumus un metodes.
ar statistiku saprot statistiskos datus, kas uzrādīti uzņēmumu, organizāciju, nozaru pārskatos, publicēti krājumos, atspoguļoti periodikā.
Statistikas īpatnība ir tā, ka statistiskie dati tiek apkopoti kvantitatīvā formā, statistika „runā skaitļu valodā”, atspoguļojot sabiedriskās parādības visā to daudzveidībā. Statistiskie dati raksturo pētāmās parādības stāvokli, līmeni, tās attīstību konkrētajā laikā un vietā, kā arī kvalitatīvās pārmaiņas attīstības procesā.
Savā darbā sniegšu informāciju lasītājam, kas ir statistika, tās vēsturi, tās lomu sabiedrībā. Tuvāk apskatīšu cukura ražošānas nozari.
Darba mērķis ir sniegt lasītājam informāciju, par cukura nozares pašreizējo situāciju un parādīt statistisko aprēķinu, pielietošanu statistisko datu materiālos.
Darba uzdevums ir – informēt lasītāju, par cukurbiešu, cukura tagadējo un turpmāko „dzīvi” Latvijā. Savstarpējiem saistību noteikumiem starp cukurbiešu audzētājiem un cukura ražotājiem un notikumiem, kas skāra cukurbiešu audzētājus un cukura ražotājus pēc iestāšānās Eiropas Savienībā, un ir aktuāli vēl šobrīd.
Otrs mans darba uzdevums izmantojot savākto informāciju, statistiskos rādītājus, no 1995 gada, līdz 2003 gadam, analizēt tos, izmantojot statistiskās formulas.
Dažādas tabulas – vizuālā informācija palīdzēs labāk izprast darbu. Darba apjoms 35 - 37 lpp. …