Pēc veiktā pētījuma ir uzzināts, ka dažādi sadzīviski materiāli mijiedarbojoties uzkrāj lādiņu, kas lielāko daļu gadījumu nav liels, tātad arī nav bīstams, bet ir atsevišķi gadījumi, kad uzkrātais lādiņa lielums ir neierasts un neparedzams.
Secinājumi
1. Pēc pētījumā iegūtajiem rezultātiem var secināt, ka 30 sekunžu laikā aktīvi mijiedarbojoties materiāliem lādiņš ir mazs un nekaitīgs cilvēkam. Lādiņš ir spēcīgāks, ja uzlādei tiek izmantoti materiāli, kam savstarpēji ir liela amplitūda uzņemt vai zaudēt elektronus.
2. Uztraukumam par statiskām elektrības parādībām visbiežāk nav pamata, jo visbiežāk lādiņš ir pārāk niecīgs, lai spētu bojāt elektroniskās iekārtas, bet visvienkāršāk par to pārliecināties ir pieskarties kādam metālam, lai zaudētu uzkrāto lādiņu.
3. Zibens izmantošana kā enerģijas avots, pašlaik ir absolūti neizdevīgs process, jo izmaksas, lai to uzglabātu ir daudz lielākas nekā tā patērēšanai. Galvenokārt, tas ir tāpēc, ka zibens ir ar ļoti lielu jaudu ļoti niecīgā laika sprīdī.
4. Statiskās elektrības parādības tiek aktīvi un plaši pielietotas rūpniecībā(dūmu filtri, krāsošana, printeru darbība), lai gan sadzīvē šīs parādības tiek izmantotas retāk.
…