Katras valsts ekonomika vispirms ir organizētā sistēma, kurai ir vitāli nepieciešami gan iekšējie, gan ārējie sakari. To nodrošināšanai un uzturēšanai ir stratēģiskā nozīme, jo neviena valsts nevar izolēti no pārējās pasaules veiksmīgi attīstīt savu ekonomiku.
Tirdzniecības kodeksi, pieņemti dažādās valstīs dažādos laika periodos, kalpo par tiesisko attiecību pamatu, uz kura balstās ilgstošā laika periodā izveidotā juridiskā konstrukcija, kas regulē tirdzniecības attiecības dažādās sfērās un līmeņos. Šeit jāmin Francijas (1807.g.), Vācijas (1897.g.) un ASV (1952.g.) tirdzniecības kodeksi, kuru struktūra izraisija īpašu interesi starptautisko tirdzniecības tiesību izveidē un pielietošanā citās pasaules valstīs. ASV tirdzniecības kodekss kalpoja kā konceptuālais pamats Vīnes Konvencijas par starptautiskajiem tirdzniecības līgumiem izstrādāšanā ANO 1980.gadā.
ASV tirdzniecības kodekss (Uniform Commercial code). Šis kodekss nav tradicionālas izpratnes tirdzniecibas kodekss, jo tas nesatur vairākus tirdzniecības tiesību institūtus, raksturīgus eiropeiskiem kodeksiem.
Atkarībā no kapitālisma attīstības līmeņa valstis, kur pastāvēja civiltiesību duālisms, tirdzniecības tiesibas tika vērstas uz vairumtirdzniecības, transporta, banku un apdrošināšanas darbības, pārstrādes uzņēmumu, izdevniecību un dažādu starpniecības pakalpojumu darbības tiesisku regulēšanu.…