NOBEIGUMS
Starptautiskās publiskās tiesības ir viens no svarīgākajiem tiesību virzieniem, jo tās regulē valstu savstarpējās attiecības. Izņemot cilvēktiesības un starptautiskās publiskās tiesības, neviena cita tiesību joma neaptver vairākas valstis vienlaicīgi. Tādēļ svarīgi ir ne tikai starptautisko publisko tiesību līgumi, bet arī principi, kuri kalpo par pamatu starptautisko publisko tiesību attīstībai un izveidei.
Tā kā starptautisko tiesību pamatprincipi ietver sevī vairākas starptautiskajām tiesībām nozīmīgas jomas, darba autore, šī darba ietvaros centās pievērst uzmanību tai starptautisko tiesību daļai, kas aptver pamatprincipus kopumā un sniedz nelielu ieskatu to funkcijās un praktiskajās darbībā.
Tāpat darba gaitā, darba autore nonāca pie vairākiem secinājumiem un ieteikumiem, kā uzlabot pašlaik pastāvošās problēmas, kas var ietekmēt kopējo starptautisko publisko tiesību piemērošanas gaitu:
1) starptautisko tiesību pamatprincipi ir vispārīgi, jo tie ietver visas galvenās starptautisko publisko tiesību pamatvērtības, galvenos mērķus un attīstības virzienus;
2) pašlaik starptautisko tiesību pamatprincipi ir ietverti starptautiskajos dokumentos, kas ir pamatā tam kā tiek veidotas starptautiskās attiecības, taču to piemērošana ir pašlaik ir vairāk formāla, nekā praktiska;
3) starptautisko tiesību pamatprincipi bieži vien ir savstarpēji pretrunīgi, tādēļ ne vienmēr ir iespējams tos efektīvi izmantot savstarpējo nesaskaņu noregulēšanai.
Tā kā starptautisko tiesību normatīvie akti ir attiecināmi uz nelielu subjektu loku, bet šie subjekti ietver sevī dažādas tiesību zinātņu jomas, ir grūti rast vienotu risinājumu, kas būtu piemērojams šādā situācijā.…