Cilvēku tirdzniecība tiek uzskatīta par nopietnu cilvēktiesību pārkāpumu un noziegumu, kas ir pretrunā gan ar starptautiski atzītiem cilvēktiesību pamatprincipiem, gan Latvijas Republikas Satversmē noteiktajām tiesībām un brīvībām.
Pēc Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) aprēķiniem, katru gadu pasaulē vairāk nekā 4 000 000 cilvēku tiek pārvadāti no/uz dažādām pasaules valstīm ar nolūku - izmantot viņus piespiedu darbā, kas noziedzīgajiem grupējumiem nodrošina aptuveni 7 miljardus ASV dolāru lielu peļņu gadā ( Cilvēku tirdzniecība – izpratne, problēmas, risinājumi).
Šobrīd viens no svarīgākajiem starptautiskajiem un galvenajiem regulējošajiem dokumentiem cilvēku tirdzniecības novēršanas jomā ir ANO Konvencijas pret transnacionālo organizēto noziedzību papildinošais Protokols par cilvēku tirdzniecības, jo sevišķi tirdzniecības ar sievietēm un bērniem, novēršanu, apkarošanu un sodīšanu par to, kas tika pieņemts 2000.gada novembrī Palermo (Itālijā) ANO Ģenerālās asamblejas laikā. Protokols stājās spēkā 2003.gada 25.decembrī, kad ANO bija saņēmusi četrdesmit dokumentus par Protokola ratifikāciju vai pievienošanos. Latvija protokolu ratificēja 2004.gada 25.maijā.…