Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:274940
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.05.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Valstisko neatkarību atjaunojot 1991. gada augustā Latvija atkal ir kļuvusi par patstāvīgu starptautisko attiecību subjektu. Latvijas Republika ir Apvienoto Nāciju Organizācijas ( ANO ) un citu vairāk nekā 50 starptautisko starpvalstu organizāciju dalībvalsts.

Latvijai ir diplomātiskās attiecības ar vairāk nekā 120 pasaules valstīm. Latvija ir daudzu starptautisko līgumu, aptuveni 200 daudzpusējo un 400 divpusējo līgumu dalībniece. Īpaši svarīga loma ir daudzpusējiem līgumiem – konvencijām, kuras regulē sadarbību dažādās specifiskās jomās starp valstīm, kas ir šo konvenciju dalībnieces. Latvijai ir saistošas ap 150 konvenciju normu.

Valstīm juridiski obligāti uzvedības noteikumi ir netikai līgumu normas, tie izriet arī no citiem starptautisko tiesību avotiem. Starptautiskās tiesības ( jus inter gentes – latīņu val.), vēl precīzāk, starptautiskās publiskās tiesības, ir līgumu un paražu tiesību principu un normu sistēma, kas regulē starpvalstu attiecības starptautiskā miera nodrošināšanas un vispusīgas sadarbības attīstības interesēs. Starpvalstu attiecības iepriekšminētajā aspektā jāsaprot plašā nozīmē kā attiecības, kurās piedalās valstis, starpvalstu organizācijas, valstīm līdzīgi veidojumi, piemēram, Vatikāns, kā arī nācijas, kuras cīnās par savu neatkarību un brīvību un kuru mērķis parasti ir radīt suverēnu un neatkarīgu valsti. Tādā gadījumā pēdējās var uzskatīt par valstīm tapšanas stadijā. Citiem vārdiem, starptautisko publisko tiesību subjektu sistēma šajā nozīmē ir starpvalstu sistēma. Starptautiskās publiskās tiesības ir cieši saistītas ar starptautiskajām privāttiesībām, tomēr tās ir dažādi tiesību veidi. Starptautisko publisko tiesību un starptautisko privāttiesību kopīga pazīme ir starptautiskās sadarbības juridiska reglamentēšana dažādās jomās. Tajā pašā laikā šīs abas tiesības atšķiras pēc regulēšanas priekšmeta, subjektiem, avotiem. Starptautiskās publiskās tiesības regulē publiska rakstura tiesiskās starpvalstu attiecības, savukārt starptautiskās privāttiesības – civiltiesiskās attiecības ar “ ārvalsts elementu “. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1172853
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties