Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:168959
 
Vērtējums:
Publicēts: 25.02.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Starptautisko organizāciju būtība    4
  Apvienoto Nāciju Organizācija    6
  Eiropas Savienība    9
  Pasaules Tirdzniecības Organizācija    12
  Pārējās starptautiskās organizācijas    14
  Secinājumi    16
  Literatūras avotu saraksts    17
Darba fragmentsAizvērt

Izvēlējoties šo tēmu, visupirms mans mērķis bija apskatīt Latvijas valsts perspektīvas starptautiskajā sadarbībā. Pašlaik pasaulē notiek neatgriezenisks process – globalizācija, kuru sekmē un veicina tādi visu tautu apvienošanas faktori, ka Internets, muitas barjeru samazināšanas un starptautiskās organizācijas.
Jau sen senos laikos katram “homo sapiens” bija izteikta tendence dzīvot kopā ar citiem “homo sapiens”, veidojot ciltis, kopienas, tautas… Pat ģimene ir ļoti spilgts tādas tendences piemērs – cilvēki negrib un baidās palikt vientulībā. Tāda uzvedība ir loģiski skaidrojama no bioloģiskiem, sociāliem un psiholoģiskiem viedokļiem. Tas ir dabiski, tas piemīt visām dzīvam būtnēm un tas ir harmonijā ar dabu, kuras neatņemama sastāvdaļa esam mēs – cilvēki.
Aplūkojot tādu tieksmi plašākā mērogā, valsts līmenī, mēs dabūsim starptautisko organizāciju pastāvēšanas nepieciešamības apliecinājumu no sava veida filozofiskā viedokļa, jo valsts ir cilvēku kopa, un kopai piemīt tādas pašas īpašības kā konkrētam indivīdam.
Protams, izņemot manu diezgan filozofisku teoriju par starptautisko organizāciju pastāvēšanu, ir arī vairāk lietišķs starptautisko organizāciju pastāvēšanas nepieciešamības paskaidrojums.
Starptautisko organizāciju pamatā vienmēr bijušas konkrētas intereses. Parasti tiek uzskatīts, ka valstis iestājas starptautiskajās organizācijās tieši tādēļ, ka rodas lielāka iespējamība sasniegt savus mērķus. Tas ir tādēļ, ka starptautiskajās organizācijās labums, kurš tiek iegūts ir lielāks nekā vienatnē sasniegtais. Sevišķi svarīgi tas ir jaunattīstības valstīm. Otrs būtisks aspekts ir tas, ka starptautiskās organizācijas reglamentē dažādas normas, kas balstītas uz savstarpējiem līgumiem – tā ir kā diplomātiskā kultūra un etiķete. Līdz ar to organizācijas dalībvalstīm ir vieglāk prognozēt iespējamās citu valstu darbības.
No organizāciju dalībnieku viedokļa starptautiskās organizācijas tiek iedalītas starpvaldību un nevalstiskās starptautiskajās organizācijās.
Starptautiskās starpvaldību organizācijas ir suverēnu valstu organizācijas, kas izveidotas uz starptautiskā līguma pamata un kas radītas to statūtos paredzēto mērķu sasniegšanai un valstu darbības koordinācijai līgumā noteiktās kompetences ietvaros ar tajā formulētā sadarbības mehānisma palīdzību. Pie starptautiskajām starpvaldību organizācijām pieder ANO, Starptautiskā darba organizācija, Starptautiskais valūtas fonds, GATT, Pasaules banka u.c. Pasaulē ir vairāk nekā 300 starptautisko starpvaldību organizāciju. Tādējādi var secināt, ka starpvaldību organizācijas ir valstu politikas īstenošanas instrumenti.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties