Starptautiskā ekonomiskā integrācija ir raksturīga iezīme mūsdienu pasaules ekonomiskajā attīstībā. 20. gadsimtā tā kļuva par spēcīgu instrumentu, kas paātrināja integrējošo reģionu ekonomisko attīstību, reģionam palielināja konkurētspēju pasaules tirgū. Mūsdienās vislielāko popularītāti guvusī reģionālā integrācija, nākotnē varētu būt par pamatu globālās integrācijas veidošanos, kur saplūdīs visi reģionālie bloki vienā lielā, ar noteikumiem vienlīdzīgā tirgus vidē.
Integrācijas procesu attīstība ir lielākā īpašība mūsdienu ekonomikā, no kuras arvien vairāk kļūst atkarīgas ne tikai ar ekonomiku saistītas nozares, bet arī valstu kultūras, sabiedrība, ģimene un arī katra persona var izjust integrācijas procesa ieguvumus un sekas.
Kursa darba mērkis ir izpētīt starptautisko ekonomisko integrāciju no teorētiskā aspekta un izanalizēt spēcīgākos un potenciāli varenākos ekonomiskās integrācijas blokus, un salīdzināt tos ar starptautiskās ekonomiskās integrācijas teorētiskajiem aspektiem.
Minētā mērķa sasniegšanai nepieciešams risināt šādus uzdevumus:
Izpētīt terminu – starptautiska ekonomiskā integrācija, no teorētiskā viedokļa
Noskaidrot ekonomiskās integrācijas izcelšanās dažādu teoriju skaidrojumus
Iztirzāt starptautiskās ekkonomiskās integrācijas veidus un formas
Izpetīt mūsdienu integrācijas tendences
Darba pirmajā nodaļā autors, pētot speciālo literatūru, noskaidros starptautiskās ekonomiskās integrācijas veidošanās priekšnoteikumus un nepieciešamību, iepazīsies ar starptautiskās ekonomiskās integrācijas veidosanās būtiskākājām teorijām.
Darba otrajā nodaļā autors noskaidros to, kā iedalās starptautiskā ekonomiskā integrācija: tās veidi – globāla un reģionālā integrācija, kā arī formas - starptautiskās ekonomiskās integrācijas attīstības līmeņi.
Darba trešajā nodaļā autors, izpētīja būtiskākos starptautiskās integrācijas grupējumus, un izanalizēja to atbilstību starptautiskās ekonomiskās integrācijas teorijai.
Kursa darbā tiks pielietotas sekojošas pētījuma metodes: ekonomiskā analīze un informācijas salīdzināšana.
Par pētījuma avotiem kursa darbā kalpoja ekonomiskie izdevumi, interneta publikācijas, raksti.…