Starptautisko organizāciju izveidošana ir efektīvo līdzekļu ārkārtējo vai krīzes situāciju valstu dzīvē atrisināšanā meklēšanas rezultāts.
Pēc Otrā pasaules kara beigām tika novērots negaidīts starptautisko organizāciju skaita pieaugums, kas liecināja par nepieciešamību risināt problēmas globālajā līmenī. Mūsdienās var saskaitīt vairākas tūkstošus starptautisko organizāciju, kuri strādā, lai nodrošinātu politisku, ekonomisku stabilitāti un sociālu labklājību visā pasaulē.
Pasaules ekonomiskā un valūtas-finanses stabilitāte pastāvīgi tiek pakļauta notikumu, darbību un lēmumu, kuriem ir globāls un savstarpēji saistošs raksturs, ietekmei, kas būtiski satricina daudzu tautu cerības uz ekonomiskās situācijas uzlabošanu viņu valstīs un iestāšanos pēc kaut kāda laika ekonomiskā pacēluma fāzē.
Ekonomiskās sadarbības jomā starptautiskās organizācijas bija izveidotas ar mērķi: izpētīt un organizēt pasākumus, lai risinātu starptautisko ekonomisko attiecību problēmas, nodrošinātu valūtu stabilitāti, likvidētu tirdzniecības barjeras un sekmētu plašu preču apmaiņu starp valstīm; izdalītu līdzekļus privātā kapitāla papildināšanai, lai veicinātu tehnoloģisko un ekonomisko progresu; stimulētu darba apstākļu uzlabošanu; kā arī sniegtu rekomendācijas savlaicīgā pasākumu izveidošanā, lai novērstu ekonomisko krīzi un depresiju.…