“Britu policijai izdodas novērst sprādzienu Londonas centrā”
“Irakā terorists pašnāvnieks futbola spēles laikā nogalina desmit cilvēkus”
“”Al Qaeda” var uzbrukt ASV kinoteātriem un skolām”
“”Al Qaeda” uzņemas atbildību par Madrides sprādzieniem”
“Bin Ladena galvai palielina cenu”
“Terora draudi tiešām pastāv”
“Mulla Omars sola atbrīvot Afganistānu”
“Atklāj jaunu teroristu treniņnometni”
“Ramsfelds: karš pret terorismu ir tālu no beigām”
“Kremlis terora akta gatavošanā apsūdz Basājevu”
Šie ir tikai daži no virsrakstiem ar kuriem mums katru ikdienu nākas saskarties pārlasot laikrakstus, pārlūkojot ziņu aģentūru interneta portālus. Visus šos virsrakstus vieno viena frāze- starptautiskais terorisms.
Viens no aktuālākajiem drošības apdraudējumiem ir terorisma izplatība starptautiskajā telpā. Ieroču un monīcijas pieejamība, sakaru līdzekļu attīstība, masu informācijas līdzekļu ietekmes pastiprināšanās, globalizācija tas viss ir radījis apstākļus nebijušam terorisma vilnim pasaulē, no kā bojā iet ēkas, tranporta līdzekļi, sakaru sistēmas un ļoti bieži ciešs cilvēki. Mēs dzīvojam terorisma laikmetā, un jaunākās ziņas ik dienu vēsta par kārtējiem teroristu veiktajiem vardarbības uzbrukumiem visdažādākās pasaules malās.
Pēdējo gadu laikā ir sagruvis mīts par to, ka terorisms ir lokāla un ar laiku izzūdoša parādība. Šobrīd ikviens nākamais terora akts var notikt tepat līdzās. Tas vairs nav tikai tālās un neaizsniedzamās zemēs, bet ir tepat līdzās blakus mums. Paveroties plašajām starptautiskā tūrisma iespējām ikviens no mums ceļojot jebkurā brīdī varam nonāk tieši terora akta epicentrā.
Ikviens piekritīs, ka ir jādara viss iespējamais, bet dažreiz varbūt arī neiespējamais lai apkarotu un novērstu terorismu.
…