OECD ir dibināts 1961.gadā Francijā, Parīzē. Tās sastāva ir vairāk kā 30 dalībvalstis. Organizācijas budžets ir 342, 9 miljoni (2008), 250 jaunas publikācijas gadā. Tās oficiālās valodas ir angļu un franču.
OECD ir organizācija, kas apvieno sevi demokrātiskas un tirgus ekonomijas
Valstis visā pasaulē, lai:
Atbalstītu noturīgu ekonomisko izaugsmi
Paaugstinātu nodarbinātību
Paceltu dzīves līmeni
Uzturētu finansiālu stabilitāti
Asistēt citu valstu ekonomiskajā izaugsmē
Veicinātu izaugsmi starptautiskajā tirgū
OECD dalās arī ar ekspertīzēm un ekspertu skatījumu ar vairāk nekā 100 citām valstīm un ekonomijā, sākot ar Brazīliju, Ķīnu un Krieviju līdz pat zemākas attīstības valstīm Āfrikā.
OECD nodarbojas ar ekonomikas un sociālo datu statistikas izveidošanu. Tā pēta sociālās izmaiņas un tirgus modeļa attīstību, apkārtējo vidi, lauksaimniecību, tehnoloģiju, finanšu politiku un citu.
OECD palīdz valdībām salīdzināt, meklēt atbildes uz vispārējām problēmām, noteikt labi praksi un koordinēt pašmāju un internacionālo politiku.
Pēc tam kad Eiropas Savienība izziņoja jaunu dalībvalstu uzņemšanu arī OECD paziņoja, ka nevēlas palikt par slēgtu organizāciju. OECD ir 19 ES valstis un tās skaitā ir arī jaunas ES valstis- Čehija, Polija, Slovākija, Ungārija. Arī pārējās ES dalībvalstis - Bulgārija, Igaunija, Kipra, Latvija, Lietuva, Malta, Rumānija, Slovēnija - paudušas savas vēlmes tikt uzņemtām OECD sastāvā.…