Starptautiskais bizness ir kļuvis par ikviena cilvēka vairāk vai mazāk pamanāmu ikdienas sastāvdaļu. Tas skar visas dzīves sfēras – no patēriņa līdz valsts darbībai. Mūsdienās ekonomiskā izolācija nav izdevīga un pat nav iespējama, tādēļ starptautiskais bizness ieņem svarīgu lomu katrā ekonomiskajā sistēmā.
Šī darba mērķis ir veidot priekšstatu par starptautiskā biznesa būtību, analizējot tā definīciju, tā veidus, tā darbības vidi un tā veidus.Starptautiskā biznesa definīcija
Starptautiskais bizness ir visas komerciālās transakcijas (gan privātās, gan valdības) starp divām vai vairākām valstīm. Privātie uzņēmumi uzsāk šīs transakcijas, lai gūtu peļņu; valdībām var būt un var arī nebūt šāds mērķis. Šīs transakcijas ietver pārdošanu, investīcijas un transportēšanu.1
Tā kā ekonomiskā izolācija mūsdienās pasaulē vairs nav iespējama, tad starptautiskais bizness ir ieņēmis ļoti svarīgu vietu ekonomikas attīstības procesā. To var uzskatīt par zinātni, kas iekļauj ekonomiku, antropoloģiju, ģeogrāfiju, vēsturi, valodas, jurisprudenci, statistiku un demogrāfiju. Starptautiskais bizness uzņēmumiem atver jaunus tirgus, piedāvājot lielākas iespējas paplašināt savu darbību.
Starptautiskais bizness sastāv no dažādām pārrobežu darbībām, kas vērstas uz iedzīvotāju un organizāciju mērķu sasniegšanu. Šīs darbības mēdz būt visdažādākā veida, kā arī tās bieži ir savstarpēji saistītas.…