Secinājumi
1. Atvēlot meža vai lauku platības medību saimniecības ierīkošanai, ar mežaudzes postījumiem jārēķinās obligāti. Postījumu samazināšanai un daļējai novēršanai var izmantot videi draudzīgos repelentus un attiecīgu briežu skaita koriģēšanu.
2. Staltbriežu ietekme uz stirnu un aļņu izplatības samazināšanos ir visai minimāla un pareizi apsaimniekotos medību areālos, kur netiek fiksēta meža dzīvnieku pārapdzīvotība, šāda ietekme nav novērojama vispār.
3. Staltbriežu populāciju apmērus iespējams sekmīgi koriģēt ar attiecīgu brieža buļļu un govju proporcionālu medniecību. Šādā veidā nerodas nepieciešamība pēc ārkārtēji lielas briežu izšaušanas un ir lielāka iespēja ilgtermiņa tikt pie augstvērtīgām briežu trofejām.
4. Kaut arī plēsoņas samazina briežu indivīdu skaitu, tās nodrošina selektīvo atlasi, tādejādi ne tikai uzlabojot populācijas kvalitāti, bet arī, likvidējot slimos un vārgos meža dzīvniekus, samazina to izdarīto postījumu apmēru mežā.
5. Maldīgs ir uzskats, ka staltbriežu populācijas varētu spēcīgi ietekmēt no briežu dārziem izkļuvušie brieži, pirmkārt, jau dēļ to nepiemērotības savvaļas dzīvei.
…