Stafetes skrējiens ir vienīgā komandu sacensību disciplīna vieglatlētikā. Pateicoties savai emocionalitātei un cīņas spraigumam, tās kļuvušas ļoti populāras. Tas patīk gan pašiem dalībniekiem, gan skatītājiem. Sporta vēsturē ir sastopami dažādi minējumi par to, kur un kā radušies stafetes skrējieni.
Varbūt tās ir senās pasta karietes, kuras ceļoja, lai nodotu pasta sūtījumus? Varbūt tās ir ugunsdzēsēju sacensības, kur skrējēji viens otram nodeva karodziņus? Varbūt tomēr jādomā, ka mūsdienu stafetes skrējiens aizsākās ASV pilsētā Pensilvānijā, kur pirmo reizi notika 4 sportistu komandas skrējiens, tā padarot vieglatlētiku bagātāku ar skaistu, interesantu un aizraujošu sacensību veidu. Pirmajās sacensībās sportistu rīcībā nebija stafetes kociņu, nebija noteiktu maiņas joslu, kurās šo kociņu nodot nākamajam skrējējam. Bija vienkārši jāpieskaras savas komandas nākamajam dalībniekam, bet tas savukārt drīkstēja pat panākties pretim.
Atjaunotajās olimpiskajās spēlēs stafetes skrējiens pirmo reizi notika 1908. gadā, kad 2 pirmie dalībnieki skrēja katrs 200 m distanci, nākamais – 400 m, bet pēdējais sportists – 800 m. Taču jau nākamajās olimpiskajās spēlēs Stokholmā 1912.gadā sportisti skrēja 4x100 m, 4x400 m distances – un tā līdz pat šodienai šīs vieglatlētikas disciplīnas vienmēr ir sacensību programmās. Tajās startē gan bērni un pusaudži, gan augstas klases sportisti un vienmēr saņem skatītāju atbalstu un aplausus. Pavērosim, kuras valsts komandas ir ātrākās pasaulē un cik ātri, salīdzinot ar tām, skrien labākās Latvijas komandas!…