Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Sporta skolas treneru un audzēkņu savstarpējās attiecības

     Novērtēts!

    Referāts7 Pedagoģija

2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:338182
 
Vērtējums:
Publicēts: 13.11.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 16 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Sporta skolas treneru un audzēkņu savstarpējās attiecības.

Kā uzskata I. Jurgena bērna un vides mijiedarbības centrā atrodas bērns kā personība kopveselumā (kognitīvais, emocionālais, sociālais, morālais aspekts un motīvs, vajadzību interešu attīstības iespējas). Bērns dzīvo mikrovidē- ģimenē, bērnudārzā, skolā- tā ir mācīšanās vide, ko veido cilvēki, ietas, daba, fiziskā vide, audzināšanas līdzekļi. Bērns, darbojoties šajā vidē, pats sevi motivē darbībai. Pedagogs ir vides daļa ar savu vērtību sistēmu, kā arī vidutājs mikrovides un makrovides materiālās un garīgās kultūras iedzīvināšanā. Viņš ir palīgs un pastiprinātājs bērna vērtību veidošanas procesā. Bērns saņem no vides attīstībai nepieciešamo informāciju, bet bērna paša darbība ir šīs informācijas pārstrādes līdzeklis. (I. Jurgena;15)
Pedagoģiskā procesa neatņemam sastāvdaļa ir audzinātāja un audzināmā: skolotāja un skolēna, vecāku un bērna, vecāko klašu skolēna un pusaudža savstarpējās attiecības. skolas pedagoģiskajā procesā skolēnam audzinošās attiecības kļūst par orientācijas līdzekli mācībās. Tādēļ skolas dzīves atmosfēra, ko raksturo savstarpējas uzticības audzinošās attiecības, ir pedagoģiskā procesa pamatīpašība, tā nemainīga un atšķirīga pazīme. Uzticēšanās audzinātājiem, īpaši vecākiem un skolotājiem, virza skolēnu personības attīstību. Savukārt baiļu izraisītās neuzticēšanās gadījumā un savstarpējo attiecību pārejošā rakstura dēļ tiek ierobežota dabas doto individuālo un socializācijas iespēju attīstība skolēnos. [Maslo I. 1995]
Skolotāja un skolnieka saskarsme ir cieši saistīta ar vidi, kurā viņi dzīvo, strādā un mācās, kādās cilvēciskajās attiecībās viņi ir. A. Lasmane apkopojot viedokļus par identitātes veidošanās nosacījumiem skolēna un skolotāja saskarsmē uzsver būtiskus jautājumus. Atbilžu meklēšana varētu būt ceļš uz identitātes veidošanās nosacījumu atklāšanu. …

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties