Pasaulē ir daudz dažādu sporta veidu, kuros ir nepieciešams loģiskais un matemātiskais prāts. Miljoniem cilvēku pasaulē spēlē dambreti, šahu un citas ļoti populāras loģiskās prāta spēles. Netrūkst žurnālu, kuros ir daudz un dažādas krustvārdu mīklas, rēbusi un pasjansi. Visās šajās nodarbēs ir kopīgs atalgojums – garīgā spēka apziņa, kas visiem šiem spēlētājiem ir ļoti svarīga.
Parasti uzskata, ka zolītē un citās kāršu spēlēs liela loma nav loģiskajam un matemātiskajam prātam, bet gan veiksmei un azartam. Mēs gribētu teikt, ka ir kāršu spēle, kurā nav nepieciešama liela veiksme. Tas ir bridžs. Bridžā visiem spēlētājiem ir vienādas uzvaras iespējas, neatkarīgi no kāršu sadalījuma.
Vairākās valstīs bridžu spēlē arī skolās, un pasniedz kā mācību priekšmetu. Skolēni to spēlē matemātiskās domāšanas attīstībai.
Zinātniski pētnieciskā darba mērķis – noskaidrot bridža popularitāti jauniešu vidū un Saldus rajonā.
Hipotēze – bridža popularitāte jauniešu vidū ir ļoti maza.
Pētnieciskā darba uzdevumi :
1.Izpētīt literatūru un apkopot materiālus
2.Izveidot anketu un veikt aptauju
Pētnieciskās metodes – anketēšana.
Bridžs ir radies XVI gs sākumā. Sākotnējais nosaukums bija “Whist” (Vists). Tas ļoti ātri kļuva populārs un tika pārveidots dažādos veidos. Gadsimtu gaitā tas joprojām mainījās.
XIX gadsimtā spēle tika rūpīgi izstrādāta. Drīz parādījās profesionāli spēlētāji un 1857. gadā tika rīkot pirmais čempionāts Vistā. Tas nebija īpaši sekmīgs un nerosināja īpašu interesi Eiropiešu vidū. Lielāks progress bija manāms ASV. Vists kļuva par publisku spēli 1881 gadā, kad tika ieviesta Amerikāņu Vista klubs. Klubs sāka organizēt masveida kāršu spēles un čempionātus Vistā. Jona Mitchellsa grāmata, kura tika publicēta tajā pašā laikā, noteica galīgos tā likumus. Autors bija sastādījis punktus un citus sīkumus. Tajā pašā laikā parādījās jauna spēle – Vista klons, kuru sauca par Bridžu. Bija daudzas teorijas par bridža sākums. Zinātnieki ir pārliecinājušies, ka Bridžs ir radies Krievijā, jo tur šī spēle bija pazīstama ilgi pirms tam, punktu skaitīšana un solīšanas likumi bija līdzīgi. Ēģiptē un Turcijā bridžs izplatījās pateicoties diplomātiem un kareivjiem (īpaši virsnieku klubiem). Dažus gadus vēlāk tas ieceļoja Eiropā (Parīzē, Londonā) un Ņujorkā. Pirmā zināmā grāmata par bridžu tika publicēta 1886 gadā un tā saucās “bridžs vai vists”, un precīzi aprakstīja Vista noteikumus. Vecākos bridža paveidus sauca par Bridža-Vistu .…