Skatoties uz pašreizējo ekonomisko vidi, kāda ir izveidojusies Latvijā, iekšzemes mazie un vidējie uzņēmumi ir nostādīti izaicinājuma priekšā, kā pārvarēt šo nestabilitāti Latvijas tirgū, izmantojot konkrētus un efektīvus pasākumus uzņēmējdarbības saglabāšanai.
Darba mērķis ir izpētīt uzņēmumu apvienošanās darījumu teorētiskos aspektus un reālo norisi Latvijā un ārvalstīs, izprast reorganizācijas apvienošanās iemeslus un mērķus, aplūkot darījumu tendences Latvijā un ārvalstīs, un izpētīt spilgtākos uzņēmumu apvienošanās piemērus.
Reorganizācija kopumā sevī ietver vairākas formas. Pastāv forma, kuras rezultātā notiek uzņēmuma sadalīšana, saglabājot īpašnieku sastāvu, esošo uzņēmumu sadalot vairākos uzņēmumos, atbilstoši tā aktīviem un ieņēmumu veidiem. Tas nozīmē, ka, piemēram, uzņēmums, kurš nodarbojas ar tirdzniecību, nekustamā īpašuma apsaimniekošanu un autotransporta pakalpojumiem, sadalās trīs atsevišķos uzņēmumos, kuri piedāvā katrs savu pakalpojumu veidu, nodrošinot precīzu ieņēmumu uzskaiti, tādējādi atspoguļojot korektu peļņas vai zaudējumu apmēru sabiedrībā. Reorganizācija ir biznesa veikšanas formas transformācijas process.
Pastāv vairāki reorganizāciju veidi:
• kompāniju apvienošana;
• sadalīšana;
• pārveidošana.
Latvijas tirgus kādu laiku jau izraisa lielu interesi, jo tas ir sadrumstalots, tajā darbojas daudz spēlētāju un konkurence viņu vidū aizvien pieaug. Tas savukārt izraisa ārzemju uzņēmumu interesi pārņemt vai apvienoties ar vietējiem uzņēmumiem, tādēļ ar 2008.gada 28.maiju Komerclikumā ir parādījies termins pārrobežu apvienošana.