Spiediens pēc savas būtības ir spēks, kas darbojas uz laukuma vienību. Taču atkarībā no tā kādu spiedienu mēra ir dažādi spiediena mērīšanas sistēmas un mērvienības. Piemēram, asinsspiediens parasti tiek izteikts vai mērīts mm Hg staba tāpat kā atmosfēras spiediens. Atmosfēras spiedienu var mērīt arī Baros un Atmosfērās. Šie abi lielumi pēc savas vērtības ir tikpat kā vienādi [4].
SI mērvienību sistēmā spiedienu definē kā spēku, kas izteikts uz laukuma vienību, proti, N/m2 [4].
Mūsdienās, kad sadzīvē svarīgu lomu ieņem aizvien vairāk automātika, ļoti svarīgi ir zināt precīzas parametru vērtības, lai automātiskie procesi būtu pēc iespējas ekonomiskāki un kvalitatīvāki[1].
Šajā darbā tiks aplūkota spiediena elektriskās mērīšanas metodes, izmantojot dažāda tipa elektriskos sensorus un mērpārveidotājus[4].
Tālāk aplūkosim mērāmo spiedienu veidus. Tāpat arī ir svarīgi zināt, kādus mērpārveidotājus lietot, ja ir liels mērāmā spiediena diapazons. Kā arī vai šāda tipa spiediena devēji spēj nodrošināt nepieciešamo mērījuma precizitāti[4].
Mērāmo spiedienu veidi
Absolūtais spiediens
Absolūtā spiediena pārveidotājos par atskaites spiedienu pieņem vakuumu. Pārveidotāja diafragmas viena puse ir pievienota telpai ar absolūto vakuumu. Mērāmais spiediens tiek pievienots diafragmas otrai pusei. Absolūtais spiediens tiek mērīts paskālos (Pa) pēc absolūtās skalas …