Platība – 504 782 km2
Galvaspilsēta – Madride
Naudas vienība – peseta; 1 peseta =100 sentimo
Politiskā sistēma – daudzpartiju demokrātija (daudzp. demokr. cilvēkam ir dota iespēja izvēlēties, par kādu partiju balsot vēlēšanās. Līdz ar to ir iespējams publiski izteikt dažādus viedokļus valstij svarīgos jautājumos, veidot opozīciju valdošajām partijām. Taču ne visas valstis, kas pasludinājušas demokrātisku pārvaldes formu, to ievēro. Tādas ir bijušās PSRS Vidusāzijas republikas, kur reālā valsts vara ir tikai prezidentam).
Spānija ir valsts R – Eiropā, Pireneju pussalā. Šobrīd Pireneju pussalā ir trīs valstis, un pati lielākā no tām ir Spānija. Otra lielākā ir Portugāle, un trešā lielākā ir Andora. Spānija robežojas ar Portugāli, Franciju, Andoru un Gibraltāru. Uz robežas starp Spāniju un Franciju atrodas Pireneju kalni. Šī kalnu grēda stiepjas no Biskajas līča līdz Vidusjūrai 435 km garumā. Spānijas Z – Biskajas līcis, R – Atlantijas okeāns, D un A – Vidusjūra, no Āfrikas šķir Gibraltāra šaurums. Spānijā ietilpst Kanāriju salas (Atlantijas okeāns) un Baleāru salas (Vidusjūrā).
Gibraltārs
Gibraltāra kolonija atrodas uz 5 km garas zemes joslas. Tā nodrošināja pieeju Vidusjūrai, tāpēc 1704. g. to iekaroja Lielbritānija. Arī Spānija pretendēja uz šo teritoriju, bet 1967. g. Gibraltāra iedzīvotāji nobalsoja par palikšanu britu pakļautībā. Pēc daudzo gadu noslēgtības robeža starp Spāniju un Gibraltāru atkal tika atvērta 1985. g.
…