Vēsās un lietainas dienas vislabāk atpūsties kādā no SPA viesnīcām.
SPA abreviatūra šodien sastopama daudzu salonu, fitnesa centru un citu skaituma industrijas objektu pakalpojumu aprakstos. Taču nav retums gadījumi, kad minētajam objektam ar SPA biznesu nav n mazākā sakara, un tas kaitē SPA industrijai kopumā, radot potenciālo SPA pakalpojumu lietotāju uzticības zudumu.
Patlaban SPA ir neatņemama mūsdienu cilvēka ikdienas kultūras sastāvdaļa. Ir vairākas versijas par SPA izcelsmi
Vēsturiskā izcelsme. Senās tautas ūdenim piešķīra mistisku, dažkārt pat dievišķu spēku. Pirmie tēzi par to, ka ūdens dāvā veselību, formulēja senie romieši. SPA ir abreviatūra no latīņu „sanus per aquam” vai „sanitas pro aqua”, kas nozīmē „ veselība ar ūdens palīdzību” vai „veselība caur ūdeni”.
Ģeogrāfiskā versija. SPA cēlies no nelielas pilsētiņas nosaukuma Beļģijā. Jau no viduslaikiem šī vieta ir zināma un slavena ar saviem dziednieciskajiem dabiskajiem termālajiem ūdeņiem.
SPA ir unikāla nozare, kas apvieno daudzveidīgas tradīcijas, kas nākušās no visām zemeslodes malām. SPA filozofijas ietvaros harmoniski sadzīvo gan senā Tai masāža gan mūsdienīgais hidroaprikojums, gan jaunākās fizioterapijas metodes, kā arī dažādas metodikas ar ēterisko eļļu izmantojumu. SPA koncepcijā ietverts vislabākais, ko cilvēce izdomājusi miesas un gara harmonijas iegūšanai. Latvijā SPA industrija ir tikai paša savas izveides sākumposmā. SPA Baltijas asociācija „Baltic SPA Professional” (BSP) par savu mērķi izvirzījusi panākt SPA objektu pasaules līmeni. Šajā nolūkā ar SPA starptautiskas asociācijas atbalstu ir izstrādāti SPA kritēriji , to klasifikācija, etiķete.…