Šādu tematu es izvēlējos, jo šajā sporta veidā man ir vislabilākā pieredze, esmu vēl bijusi basketbola komandā, bet soļošana man ir tuvāka un mīļāka. Protams, man nebija ne paši labākie sasniegumi, bet mani dara lepnu jau tas, ka vispār bija un es varēju piedalīties Aigars Fadejeva soļošanas festivālā Valmierā.
Šajā darbā es varēju uzrakstīt par savu pieredzi un tas, manuprāt, ir liels pluss, bet ja es būtu rakstījusi par futbolu es to nevarētu, jo man tas nepatīk un es parasti nespēlēju to.
Kā arī es atsvaidzināt savas zināšanas par soļošanas noteikumiem, Latvijas sasniegumiem olimpiskajās spēlēs un soļošanas sacensību noteikumus.
Soļošana- visparastākais aktīvās pārvietošanās veids. Tā radusies no parastās „kājām iešanas”. Soļošana ir viens vieds no vieglatlētikas. Šis sporta veids no sportista prasa izturību un pilnīgu sava ķermeņa kontroli. Soļošanas pamatus bērni apgūst jau pirmajos 2- 3 gados. Svarīgākie tehniskie norādījumi lai soļotu ir:
1.Soļojot nedrīkst pazaudēt saskarsmi ar zemi
2.Kāju kustībām jābūt vērstām soļošanas virzienā
3.Ķermenis taisns nedrīkst pieļaut sāniskas un vertikālas svārstības
4.Galva taisna, skats uz priekšu
5.Rokas kustas paralēli soļošanas virzienam uz priekšu un atpakaļ ķermeņa priekšpusē nedaudz uz iekšu; nedaudz savērstas un tās soļošanas laikā ir saliektas elkoņu locītavās 900 leņķī
6.Kājai, noliekot to un atgrūžoties, jābūt iztaisnotai
7.Kāja jānoliek uz papēža
Sporta soļošanai raksturīgs:
Lielāks pārvietošanās ātrums, apmēram 180- 200 soļi minūtē, 2- 2,5 reizes lielāks, nekā ejot,
Lielāks soļa garums- 105-120 cm ejot tas ir 80- 90 cm,
Ir noslogota un aktīvi darbojās visa ķermeņa muskulatūra
No skriešanas sporta soļošana atšķiras ar to, ka tajā nav lidojuma fāzes, cilvēks visu laiku atrodas saskarē ar zemi. …