Cilvēka attīstība kā personības notiek viņa “dzīves ceļa” vispārīgajā kontekstā, runa N. Veinvalds, un šo ceļu var noteikt, kā personības veidošanu un attīstību noteiktajā sabiedrībā, cilvēka attīstību kā noteikta laikmeta un noteiktas paaudzes laikabiedru”. Dzīves ceļam ir noteiktas fāzes, kuri ir saistīti ar izmaiņām dzīves veidā, attieksmju sistēmā, dzīves programmā..
Speciālisti raksturo pusaudžu vecumu kā parejas , sarežģītu, grūtu, kritisku posmu, kuram ir svarīgāka nozīme cilvēka personības veidošanā: paplašinās darbības lielums, mainās raksturs, veidojas uzvedības pamati un tikumības priekšstati.
Pusaudzis jau pavisam savādāk uztver apkārt notiekošo un jau savādāk izceļ akcentus: ģimenei, skolai, vienaudžiem ir pavisam citas nozīmes un jēga.
Mūsdienas pusaudzis turpina dzīvot ģimenē, mācīties, apkārt viņam ir viņa vienaudzi. Šodienas laika paradās tendence pēc attīstītu valstu parauga pārvērst sabiedrību par patērētāju sabiedrību, pusaudžu prasības ir krietni pieaugušie. Mūsu informatīvā sabiedrībā pusaudzis tiecas pēc pieauguša cilvēka statusa, tomēr tas ir tikai sapnis un pusaudzis lielāka mēra paliek reklāmas iespaidīga ietekmē.
Personības veidošana pusaudžu vecumā spēlē galveno lomu tālākajā cilvēka dzīvības procesu norisē. Tāda veida kursa darba mērķis ir personības veidošanas apstākļu atklāšana pusaudžu vecumā, pusaudžu uztveršanu sevi kā personību un pieauguša izjušana veidošana. …