Jau no pašiem pirmsākumiem sports un fizisks darbs ir neatņemama sabiedrības sastāvdaļa, tas ir pilnveidojis to un aktīvs darbs un atpūta ir pilnveidojusi cilvēci, tādēļ arī mūsdienas sporta veidi ir tik dažādi. Šogad zinātniski pētniecisko darbu izlēmām rakstīt sportā, jo esam kaislīgi sporta piekritēji, kas savu brīvo laiku velta aktīvai atpūtai, un, protams, vēlējamies iegūt zinātniskas zināšanas un arī visas sabiedrības viedokli.
Pētījuma aktualitāte:
Tēma „Basketbols” izvēlējamies, jo mūsdienās ļoti svarīgu lomu veselīgam dzīves veidam un atpūtai gan sportojot, gan skatoties ieņem sports, tajā skaitā arī basketbols, izvēlējamies pētīt basketbolistiem vajadzīgās fiziskās īpašības, to attīstīšanu un pilnveidošanu, kā arī soda metienu maiņas iemeslus un soda metienu nozīmi un precizitātes paaugstināšanai vajadzīgos priekšnoteikumus, jo tieši mūsdienās visiem nepareizs treniņa process ir viens no priekšnoteikumiem jauno basketbola talantu zaudēšanā un pāragru, bīstamu savainojumu iegūšanā.
Pētījuma mērķis:
Mūs mērķis ir izpētīt basketbolistiem nepieciešamās fiziskās īpašības un tām pielāgotus treniņu procesus, izpētīt basketbolistu metienu precizitātes maiņas iemeslus, kā arī uzzināt basketbola attīstību Latvijā un tā popularitāti un vietu mūsu sabiedrībā.
Pētījuma uzdevumi:
1.izpētīt metienu precizitātes atkarību no fiziskās piepūles (pulsa).
2.ieteikt izdevīgākos sagatavošanās modeļus.
3.izpētīt fiziskās īpašības, kas ir vajadzīgas basketbolistam.
4.izpētīt soda metienu nozīmi un specifiku.
5.salīdzināt trenēta basketbolista un nesportojoša cilvēka metienu precizitāti.
6.izpētīt basketbola attīstību un popularitāti Latvijā.
Hipotēze:
Soda metienu precizitāte ir tieši atkarīga no slodzes pakāpes trenētiem basketbolistiem.
Pētījumā izmantotās metodes:
1. Teorētiskā metode- literatūras analīze.
2. Empīriskā ( praktiskā) metode- anketēšana.
3. Eksperimentālā metode.
Darba struktūra:
Darbs sastāv no trīs nodaļām, astoņām apakšnodaļām, secinājumiem, četrpadsmit izmantoto informācijas avotu saraksta un četriem pielikumiem. Darbā ir piecas tabulas un divas diagrammas. …