Socionika ir praktiskās psiholoģijas nozare, kas pēta informācijas apmaiņu cilvēka psihē ( informācijas saņemšana – tās pārstrāde – pārraidīšana) un mijiedarbībā ar apkārtējo pasauli. Tā pēta cilvēku raksturus un attiecību veidošanos starp viņiem.
K.G. Jungs 19. gs. Sākumā atklāja, ka cilvēka psihe ir daudzslāņainasa veidojums. Tajā dažādas lomas veic astoņas funkcijas, taču dominē tikai viena no tām. Vispirms viņš sagrupēja cilvēkus ( atkarībā no tempermenta un reaģēšanas īpatnībām) introvertos un ekstravertos. Tad saprata, ka introverti, tāpat kā ekstraverti, savā starpā ir ļoti atšķirīgi, ka daļai cilvēku spēcīgāk izteikta domāšana (loģika), bet daļai emocijas (ētika), vēl citai daļai ir spēcīgi izteiktas sajūtas (sensorika), bet citai nojautas, spēja prognozēt ( intuīcija). Konstatējis, ka eksistē atšķirīgi tipi, Jungs pie tā arī apstājās, neveicot sīkākus pētījumus.
Socionikas pirmsākumi tika ielikti sešdesmitajos gados, un to veica lietuviešu matemātiķeAušra Augustinovičūte. Zinātniecevēroja cilvēku dažādās dzīves situācijās: viņu uzvedību, reakciju, ķermeņa uzbūvi, gaitu žestussjas vaibstu kustību runājot, ģērbšanās stilu, kārtības izjūtu un tamlīdzīgiun viņai izdevās atklāt likumsakarības, ko šobrīd turpina pētīt un popularizēt viņas sekotāji visā pasaulē.…