Mana pētījuma mērķis ir noskaidrot kā tiek motivēti darbinieki no darba devēja puses, vai viņi ir apmierināti ar pašreizējo stāvokli, kas viņus motivē strādāt, kas tieši traucē darbiniekiem būt motivētiem, jo pēdēja laika daudz darbinieki ir uzteikuši darba devējam darba līgumus.
Mans pētījuma objekts ir mana darba vieta – Rīgas pašvaldības policija (turpmāk teksta – iestāde), kas darbojas tiesībaizsardzības jomā Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā. Rīgas pašvaldības policija ir Rīgas domes struktūrvienība ar diezgan ciešu saikni starp darbiniekiem un darba devēju. Tāpēc būtu diezgan interesanti izanalizēt kāda motivācijas stratēģija ir, arī nav izvēlēta un kā tā strādā šādos īpašos apstākļos.
Tā kā faktiski strādāju Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes rajona pārvaldē, pētījumu veicu tieši šajā pārvaldē.
Mans izvēlētais teorētiskais pamats ir F.Hercberga motivācijas teorija, ar kuras palīdzību es centīšos izanalizēt pašreizējo stāvokli un noskaidrot kuri ir tie faktori (stimuli), kas motivē darbiniekus un kuri stimuli būtu jāattīsta, lai iestāde gūtu maksimālu atdevi no darbinieku puses.
Pēc F.Hercberga motivācijas teorijas visus faktorus, kas motivē indivīda attieksmi pret darbu, var iedalīt motivatoros (panākumi darbā, panākumu atzīšana, darba process kā tāds, atbildības pakāpe, profesionālās izaugsmes iespējas) un higiēnas faktoros – faktori, kas nepieciešami cilvēka darbspēju uzturēšanai (darba alga, darba vietas saglabāšanas garantijas, sociālās garantijas, darba apstākļi, personīgā dzīve, attiecības ar priekšnieku un citiem darbiniekiem, attiecības ar padotajiem).
F.Hercberga motivācijas teorijas pamatdoma:
pietiek ar vienu no motivatoriem, lai indivīds būtu apmierināts ar darbu;
ja trūkst kaut viens no higiēnas faktoriem, indivīds var just diskomfortu, neapmierinātību, kas atsaucas uz darba ražīgumu. …