Sociālā psiholoģija neapšaubāmi ir viena no svarīgākajām un interesantākajām zinātnēm, kas pēta cilvēku kā sociālu indivīdu tā sarežģītajās attiecībās ar citiem cilvēkiem, grupām un sabiedrību bez sociālās psiholoģijas zināšanām nav iespējams saprast personības veidošanos un attīstību, rīcību un uzvedību, nav iespējams ietekmēt un vadīt šos procesus pašam cilvēkam un sabiedrībai vēlamā virzienā. Sociālpsiholoģiskās zināšanas dod iespēju uzlabot cilvēku saskarsmi, optimizēt mācību un darba grupu funkcionēšanu, sekmēt organizāciju attīstību.
Zinot to, ka sociālā psiholoģija ir tapusi uz dažādu starpdisciplīnu pamata (fizioloģijas, filozofijas, socioloģijas, vispārīgās psiholoģijas), tad šķiet ka tā var zaudēt savu patstāvību. Tomēr vairākums psihologu apgalvo, ka sociālā psiholoģija ir pilnīgi patstāvīga zinātne, kurai ir savs priekšmets, pētīšanas metodes un uzbūves principi.
Z. Freida un K. Junga pretruna par psihoseksuālo attīstību.
Šo terminu izpratnē un lietošanā redzamas striktas atšķirības Freida un Junga pozīcijās. Indivīda dzīvi Jungs iedala trīs attīstības fāzēs:
1)pirmsseksuālā fāze- līdz 5 gadu vecumam;
2)pirmspubertātes fāze- no vēlīnās bērnības līdz pubertātes vecumam;
brieduma fāze- sākas pēc dzimumbrieduma sasniegšanas.…