Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:287438
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.12.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Intervijā intervētājs nolasa tieši precīzi jautājumus un ieraksta respondenta atbildes. Pat ja intervētāja un intervējamā attiecības ir familiāras, intervijai tomēr ir nepieciešama pareiza vadība un plāns, lai pārliecinātos, ka viņi ievāc visu nepieciešamo informāciju.
Intervijas struktūra ir atkarīga no intervētāja un intervējamā uzvedības brīvības pakāpes. Parasti intervijas pēc to struktūras tiek iedalītas trīs pamat līmeņos:
Nestandartizētās intervijas ir vismazāk strukturētās. Parasti intervētājam ir galvenā vadlīnija (tēma), pēc kuras viņš vadās. Intervētājs pēta jeb “iztausta” konkrēto tēmu kopā ar intervējamo. Šis intervijas veids tiek saukts par nestandartizētu tādēļ, ka par to pašu tēmu tiks uzdoti dažādi jautājumi atkarībā no intervētāja un atšķirīga informācija tiks iegūta no katra respondenta. Intervētājam ir galvenā vadlīnija nevis precīzi formulēti jautājumi, un intervijas laikā var rasties arī jauni jautājumi;
Neizplānotas – standartizētas intervijas ir strukturētākas ar šaurāku tēmu un specificētiem jautājumiem, kas tiek uzdoti visiem respondentiem. Taču intervētājs var mainīt/ precizēt jautājumus un brīvi izvēlēties to kārtību, pilnībā neierobežojot respondenta atbildes;
Plānotas- standartizētas intervijas ir visstrukturētākais interviju tips. Intervētājam ir precīzas instrukcijas par intervijas gaitu, fiksēti jautājumi un to kārtība, lielākā daļa visdrīzāk būs slēgtie jautājumi.
Kontakts ar respondentu visbiežāk notiek intervētājam ar respondentu sastopoties viņa mājās vai kādā citā vietā. Ir aprēķināts, ka aptuveni 40% sava laika intervētāji pavada ceļā pie respondenta. Tieši ceļš pie respondenta paņem ievērojumu pētījumu laiku un arī līdzekļus.
Aplūkojot šo problēmu varētu likties, ka telefons, kā kontakta nodrošinātājs starp intervētāju un respondentu varētu būt labs līdzeklis. Taču patiesībā telefonintervijas krasi paaugstina atteikumu skaitu. Acīmredzot ir daudz vieglāk atteikties piedalīties kādā intervijā, ja nav jāsastopas ar intervētāju aci pret aci. Līdz ar to jāsecina, ka telefonintervijas nebūt nav tik efektīvas.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties