SECINĀJUMI
• Tā kā Latvijā pēdējās desmitgadēs ir vērojama izteikta sabiedrības novecošanās, tad var secināt, ka izvēlētā pētījuma sfēra ir aktuāla un prasa padziļinātu izpēti, jo nākotnē būs jāpievērš pastiprināta uzmanība veco ļaužu aprūpes jautājumam.
• Jāsecina, ka Latvijā valstiskā līmenī diemžēl vēl nav pagaidām skaidri izstrādātas stratēģijas, kas darbotos veco ļaužu dzīvojamo māju uzturēšanas, funkcionēšanas un kvalitatīvu sociālo pakalpojumu nodrošināšanas sfērā. Tajā pašā laikā var secināt, ka šādu iestāžu darbībā liela loma ir pašvaldību veikumam.
• Balstoties uz anketēšanas datu rezultātiem, kopumā var izdarīt secinājumu, ka Gulbenes veco ļaužu dzīvojamās mājas iedzīvotāji vairumā gadījumu ir apmierināti ar šīs iestādes darbību, tajā sniegto pakalpojumu kvalitāti un darbinieku kvalifikāciju, kas ļauj pieļaut domu, ka konkrētā iestāde ir izdarījusi lielu darbu, lai pielāgotos mūsdienu prasībām un apmierinātu nama iemītnieku vēlmes.
• Lai gan Gulbenes veco ļaužu mājas iedzīvotāji vairumā gadījumu ir apmierināti ar sniegtajiem pakalpojumiem, tomēr tas nenozīmē, ka šajā iestādē nebūtu ko uzlabot. Jāsecina, ka aptaujas rezultāti parāda, ka, pirmkārt, būtu nepieciešams veicināt uzticības veidošanos starp aprūpētājiem un nama iemītniekiem. Lai gan tiek novērtēta šo darbinieku profesionalitāte, uzticības pakāpe tiek vērtēta kā niecīga. Tā kā sociāla darbā savstarpējai uzticībai ir liela nozīme, tad tomēr būtu svarīgi šim jautājumam pievērst lielāku uzmanību. Otrkārt, būtu jāpievērš lielāka uzmanība aktivitātēm, kas saistītas vai nu došanos ārpus veco ļaužu mājas dzīvojamām telpām, vai paplašināt sadarbību ar citām iestādēm, kas nodrošinātu jaunu cilvēku ierašanos veco ļaužu dzīvojamā mājā.
…