PĒTNIECISKĀS DAĻAS SECINĀJUMI
1. Visi intervētie respondenti demonstrēja izteiktu interesi par sabiedrības dzīves kvalitātes veicināšanu/uzlabošanu un vēlmi tiekties pēc sociālās vides uzlabošanu.
2. Sociālajiem uzņēmējiem trūkst atbalsta no vietējām pašvaldībām, intervētie SU uzsver, ka nepieciešams būtu veicināt un nodrošināt pieejama reklāmas vidi, piemēram, bezmaksas reklāmas izvietošana vietējo pašvaldību izdevumos, e-resursos, telpas “Co Worging” stilā, lai netiktu piemērotas īres maksas, nodokļu atvieglojumi, sociālo garantiju stabilitāte, kā arī prioritāte pašvaldību iepirkumu konkursos.
3. Sociālie uzņēmēji SU prakses laikā sastopas ar finansiāla rakstura grūtībām, ne tikai uzsākot SU, bet arī ritošajā SU praksē - algojot darbiniekus, veicot telpu izmaksu segšanu, piesaistot nepieciešamos resursu (piemēram, preču izejmateriālu iegāde) un nodrošinot grāmatvedības izmaksas.
4. Jāizglīto sociālie uzņēmēji par pieejamajiem atbalsta mehānismiem Latvijā.
5. Viens no pieciem sociālās uzņēmējdarbības veicējiem ir griezies LSUA, lai saņemtu konsultācijas par SU nozares iespējamo attīstību, atbalsta piesaistes mehānismiem.
6. SU statusa iegūšana aizņem līdz sešiem kalendārajiem mēnešiem.
7. No pieciem SU intervētajiem respondentiem – 2 nodarbojās ar pakalpojumu sniegšanu, 2 ar preču ražošanu, savukārt 1 respondents darbojās medicīnas jomā.
…