Secinājumi
1. Patērētāju uzvedība ir saistīta ar vairākām mācībām un tā izriet no ekonomikas, socioloģijas, psiholoģijas, antropoloģijas un sociālās psiholoģijas.
2. Sociālie faktori, kas ietekmē patērētāju uzvedību ir ģimene, atsauksmju grupa, sociālā loma un statuss.
3. Psiholoģiskie faktori, kas ietekmē patērētāju uzvedību ir uztvere, mācīšanās, zināšanas, personība, vērtības un ticība.
4. Patērētāju uzvedību ietekmē arī kultūra un patērētāju individuālās atšķirības, kas sevī iekļauj dzimumu, vecumu, ekonomisko stāvokli un dzīves stilu.
5. Veidojot reklāmu ir ļoti svarīgi veidot tādu, kas piesaista patērētāju uzmanību un kas ieinteresē patērētāju. Atkārtojot reklāmu vairākas reizes ir liela iespēja, ka patērētājs atcerēsies par produktu un to arī beigās nopirks.
6. Sociālie pierādījumi (cilvēki ir psiholoģiski vairāk gatavi darīt kaut ko, ja viņi redz, ka to dara arī citi cilvēki) spēj ļoti ietekmēt patērētāju uzvedību. Vēl lielāks efekts ir tad, ja viņi redz, kad to dara viņiem līdzīgs cilvēks vai kāds kas viņus iedvesmo (piemēram, slavenība).
7. Veidojot reklāmu ir ļoti labi jāpārzina sava mērķauditorija, kā arī tas, kādi sociāli un psiholoģiskie faktori viņu uzvedībā ir dominējošie, lai spētu izveidot efektīvu reklāmu un panāktu vēlamo.
…