Mēs katrs dzīvē bieži saskaramies ar dažādām sociālajām lomām un mēs katrs arī pildam visdažādākās sociālās lomas: esam gan studenti, gan studentes, dēli un meitas, brāļi un māsas, draugi, paziņas vai vienkāršu kolēģi utt. Katra no šīm sociālajām lomām mums arī uzliek zināmus pienākumus tās izpildē, gan stingrākus, gan ne tik stingrus.
Sociālajām lomām ir liela nozīme cilvēka dzīvē, jo šīs lomas rodas saskarsmē ar citiem cilvēkiem un kā jau mums ir zināms cilvēkam ir neapzināta vēlme, pat nepieciešamība pēc sabiedrības un saskarsmes, līdz ar to katrs no mums iemanto kādu sociālo lomu.
Vēl īsumā apskatīšu kā grupa ietekmē cilvēku un kā cilvēks ietekmē grupu, līdz ar to apskatot tādas īpašības kā konformisms, sociālā fasilitāte un sociālais slinkums, kā arī deindividuāciju.
Bet, lai runātu par sociālajām lomām un to nozīmi cilvēka dzīvē, pa priekšu ir jāuzzin, kas ir cilvēks jeb personība. Tāpēc savu referātu sākšu ar personības jēdzienu, kurā tuvāk izklāstīšu personības jēdzinu, tā defenīcijas un pārējo informāciju, kuru varēju atrast dažādos materiālos.
Referātā apskatīšu arī personības un sociālo lomu mijiedarbību, kā arī sociālās lomas no dažādu teoriju viedokļa.…