Latviju pēdējo gadu laikā ir skārušas krasas sociāli ekonomiskās un politiskās izmaiņas, kam pielāgoties daudzi cilvēki nav spējuši dažādu iemeslu dēļ. Lai palīdzētu iedzīvotājiem risināt sociālās problēmas, Latvijā 90-to gadu sākumā tika izveidoti sociālie dienesti. Šajos dienestos strādā sociālā darba speciālisti, kuru dzīves aicinājums ir palīdzēt cilvēkiem, kas paši saviem spēkiem nevar atrisināt dzīves problēmas, pārvarēt krīzes.
Sociālais darbs un ar to saistītās profesijas Latvijā ir jauns jēdziens. Sociālā darba misija ir nodrošināt solidaritāti un iecietību sabiedrībā. Sociālais darbinieks ir nedaudz ārsts, nedaudz psihologs, nedaudz jurists un arī pedagogs, kam cilvēks var droši uzticēt savas rūpes un sāpes. Šis darbs ikdienā var būt nav pamanāms, bet ir ļoti nepieciešams ikvienā, pat ekonomiski un politiski attīstītā, stabilā sabiedrībā.
Daudzas ģimenes sastopas ar tādām problēmām, kā alkoholisms un vardarbība ģimenē, tādēļ ir svarīgi, lai tām būtu cilvēks, kuram lūgt padomu un palīdzību. Tāpat īpaši svarīgi ir palīdzēt šo ģimeņu bērniem uzaugt pēc iespējas labākos apstākļos. Sociālais darbinieks ir pirmais cilvēks, kas var sniegt palīdzību, taču ir jāņem vērā, ka sociālais darbs pēc savas būtības ir ļoti "smaga" profesija.…