Sievietes cieš no vardarbības, ja baidās no sava partnera. Vardarbīgais partneris sievietei var būt vīrs, draugs vai paziņa. Rīgas Pašvaldības policija nedēļā saņem vidēji 400 izsaukumu, un viena ceturtā daļa no visiem izsaukumiem ir saistīta ar varmācību partnerattiecībās ģimenē. Latvijas valsts policijas dati rāda, ka vienā gadā partneri ģimenē nogalina vidēji 35 sievietes.(7 ,62.lpp.)
Partneris ir vardarbīgs, ja pielieto fizisku spēku- grūž, žņaudz, patstāvīgi kritizē, aizvaino un pazemo gan vienatnē, gan citu cilvēku klātbūtnē, pilnībā kontrolē ienākumus un izdevumus, draud atņemt bērnu vai atņemt kopīgu īpašumu, uzspiež intīmas attiecības pret sievietes gribu.uc. (12, 5.lpp.) Pats galvenais, sievietei jāapzinās- nevainot notikušajā sevi un domāt par savu drošību, ja vardarbība atkārtojas.
Diemžēl vairākumā gadījumu sievietes nevēršas pēc palīdzības policijā vai sociālajos dienestos. (7, 59.lpp.) Sievietēm ir kauns atzīt sev un apkārtējiem, ka vīrs pret viņām ir vardarbīgs, līdz ar to pacieš sāpes un pazemojumu.
Sociālais darbs ar grupu ir kā atbalsts sievietēm, lai sievietes izvēlētos mainīt savu dzīvi un domāt patstāvīgi. Drošība ir katra cilvēka, jebkuras sociālas grupas un visas sabiedrības normālas funkcionēšanas pamatā.
Latvijā vardarbībā cietušām sievietēm atbalsta iespējas ir mazas. Resursu centrs „Marta” 2006.gada janvārī sācis projektu, kura ietvaros sievietes var saņemt bezmaksas juridisku palīdzību, vardarbības gadījumā no partnera puses. Krīzes centrā „Skalbes” no vardarbības cietušas sievietes var saņemt psiholoģisku palīdzību atbalsta grupu veidā.…