Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:212777
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.07.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 25 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    1
1.  Ģimenes kā sistēmas raksturojums    4
2.  Sociālajā darbā ar ģimenēm un bērniem izmantojamās pieejas un metodes    8
2.1.  Ģimenes terapija    8
2.2.  Citas terapeitiskās metodes darbā ar ģimenēm un bērniem    11
2.3.  Sociālajā darbā ar ģimenēm un bērniem izmantojamās teorētiskās pieejas    13
  Secinājumi    19
  Nobeigums    20
  Izmantotā literatūra un izziņas avoti    21
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI
1. Ģimenes kā sistēmas teorētiska analīze ļāva autorei nonākt pie izpratnes, ka ģimene kā sistēma ir savstarpējo saistīto cilvēku kopa, kurā katrs ģimenes loceklis pilda noteiktas lomas un funkcijas, ietekmē viens otru un kopīgi darbojas, lai sasniegtu vienotus mērķus un uzdevumus.
2. Sociālais darbs ar ģimenēm un bērniem ir svarīgs, jo ģimene ir nozīmīgākā socializācijas vieta, kur bērns veidojas par personību un nākotnes sabiedrības locekli.
3. Ģimenes pieredze ietekmē bērna turpmāko dzīvi, tāpēc ir nepieciešama sociālo darbinieku palīdzība, ja ģimene pati nespēj tikt galā ar problēmām un nespēj pilnvērtīgi funkcionēt. Nākotnē, veidojot savu ģimeni, bērns var pielietot tās pašas audzināšanas metodes pret saviem bērniem, ko izmantoja viņa vecāki, piemēram vardarbīgas metodes, tāpēc sociālajā darbā ir jāpievērš īpaša uzmanība bērniem un katram bērnam jāatrod individuālā pieeja.
4. Visbiežāk sastopamās problēmas riska ģimenēs ir alkoholisms, vardarbība, dažāda veida atkarības, vecāku zināšanu un prasmju trūkums bērnu audzināšanā un aprūpē, bezdarbs.
5. Sociālais darbs ar ģimenēm un bērniem balstās uz dažādām sociālā darba teorētiskajām pieejām un metodēm, tādām kā ģimenes terapija, sistēmiska pieeja, kognitīvi – biheiviorālā teorija, krīzes intervences pieeja, lomu teorija, uz mērķi centrēta pieeja, dažādas terapeitiskās metodes – mākslas terapija, spēļu terapija, pasaku terapija, smilšu terapija u.c.
6. Efektīvs darba veids, kas tiek pielietots sociālajā darbā ar ģimenēm un bērniem ir ģimenes terapija, kuras galvenā būtība ir visu ģimenes locekļu iesaistīšana esošo problēmu risināšanas procesā.
7. Tādu tehniku kā ekokarte, genogramma, problēmu izvērtēšanas karte, sociālās funkcionēšanas karte un ģimenes karte pielietošana darbā ar ģimenēm un bērniem palīdz

NOBEIGUMS
Ģimene un bērni ir katras sabiedrības pamats, kas veidos turpmāko nākotnes paaudzi. Problēmas ir iespējamas katrā ģimenē, taču ne visas ģimenes spēj patstāvīgi atrisināt radušās grūtības un tikt galā ar sarežģīto ekonomisko situāciju. Tādām ģimenēm ir nepieciešama palīdzība no ārpuses, tāpēc jābūt labi izstrādātai sistēmai, kas nodrošinātu ģimenes problēmu efektīvu risināšanu. Ar šo riska grupu strādā sociālie darbinieki darbā ar ģimenēm un bērniem, kas palīdz tām rast atbildes par problēmas izcelsmi un sniedz vajadzīgo palīdzību.
Kursa darba mērķis bija pētīt un analizēt sociālo darbu ar ģimenēm un bērniem. Darba uzdevumi bija sekojoši: raksturot ģimeni kā sistēmu, ģimenes veidus un funkcijas, atspoguļot izmantojamās pieejas un metodes sociālajā darbā ar ģimenēm un bērniem.
Darba mērķis ir sasniegts, jo ir analizētas gan sociālajā darbā izmantojamās pieejas un metodes.
Kursa darbā ir izmantotas vairākas grāmatas, interneta resursi. Šis darbs varētu būt noderīgs tiem, kas pēta sociālo darbu ar ģimenēm un bērniem, strādā šajā jomā un interesējas par sociālo darbu ar ģimenēm un bērniem Latvijas reģionos.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1230970
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties