Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:943428
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.12.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Sociālā nodrošinājuma modeļi Latvijā un ES valstīs    3
  Latvijas modelis    4
  KONTINENTĀLAIS MODELIS: VĀCIJA    7
  ANGLO-SAKŠU MODELIS: LIELBRITĀNIJA    11
  SKANDINĀVU MODELIS : ZVIEDRIJA    16
  Par sociālo nodrošinājumu kopumā    20
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    22
Darba fragmentsAizvērt

Sociālā nodrošināšana ir palīdzības garantija, ko nodrošina valsts, kā arī privātas organizācijas. Sociālo aizsardzību tiek nodrošināta visiem iedzīvotājiem, bet parasti to sniedz atsevišķām cilvēku grupām, kā, piemēram, vientuļajām mātēm, daudzbērnu ģimenēm, sociālā riska ģimenēm, pensionāriem, invalīdiem un tā tālāk. Plašākā mērogā sociālais nodrošinājums var tikt sniegts arī privātām organizācijām; to nodrošina apdrošināšanas kompānijas. 1
Valstī ir izveidots sociālās politikas pasākumu kopums – sociālās drošības sistēma, kuras mērķis ir kompensēt iedzīvotājiem sociālo risku radītos materiālos, morālos un fiziskos zaudējumus. Sociālā riska situācijas ir darba nespēja, slimības darba traumas vai invaliditātes dēļ, kā arī vecums, bezdarbs, maternitāte, tuvinieka nāve, apgādnieka zaudējums, t.i., problēmu kopums, kas aktuāls ikvienam valsts iedzīvotājam, jo kādam no sociālajiem riskiem var tikt pakļauts katrs neatkarīgi no vecuma, izglītības, nodarbošanās veida u.tml.
Sociālās aizsardzības modeļa termins nozīmē organizācijas principu un sociālo programmu funkcionēšanas nodrošināšanu. Atbilstoši Eiropas Komisijas ziņojumam (1995.gads), ES valstīs dominē 4 galvenie modeļi : kontinentālais, anglo – sakšu, skandināvu un dienvideiropas modelis.2
Uzkrājuma modelis-uzkrājuma modelim raksturīgs veidot sociālo maksājumu uzkrājumu, tas ir saistīts ar privātiem pensiju fondiem. Šādā modelī pastāv stipra atšķirība starp pensionāriem, jo ,jo lielākas ir iemaksas privātajā pensiju fondā, jo lielāki ir sociālie pabalsti. Šāds modelis ir Itālijā(arī Spānijā un Portugālē). Jāpiebilst ,ka šajā valstī ir ļoti lielas problēmas ar ārējo parādu tieši saistībā ar sociālā nodrošinājuma sistēmu.
Bezuzkrājuma modelim raksturīga naudas plūsma, tātad netiek veikti uzkrājumi, tas nozīmē ,ka tā sociālā nauda, kas ieplūst budžetā, uzreiz aizplūst, lai nodrošinātu ar sociālajiem pabalstiem tos, kam tie nepieciešami. Šāds modelis raksturīgs Anglijā, Vācijā, Austrijā un arī Latvijā. …

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties