Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:144891
 
Vērtējums:
Publicēts: 28.09.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 25 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    4
  Sociālās krīzes jēdziens    7
  Sociālā krīze Latvijā    12
  Iespējamās krīzes dimensijas    17
  Krīzes pārvarēšanas modeļi    24
  Nobeigums    28
  Bibliogrāfija    30
  Pielikumi    31
Darba fragmentsAizvērt

Šis studiju darbs ir par sociālo krīzi. Darbā tiks aplūkots šis temats no teorētiskā skatu punkta, zinātniski kritizējot rakstus, grāmatas, kurās tiek atspoguļota informācija par sociālo krīzi. Tas viss, lai pierādītu to, ka gan šobrīd, gan 20. gadsimta 90. gados nav pietiekami aktualizēts jautājums par sociālo krīzi Latvijā, tās iemesliem, izpausmes formām un risināšanas iespējām.
Sociālā krīze, ir pastāvējusi līdzās visai sabiedrības attīstībai. Attīstībā ir vērojami gan kāpumi, gan kritumi, un tieši tāpēc kā neatņemams pārejas posms ir arī krīze. Sociālās krīzes pamatā ir sociālie jautājumi, kas ir saistīti ar izmaiņām cilvēku dzīves līmenī, cilvēku vērtību orientācijā (prasībās). Sociālā krīze ir avots citām faktoru krīzēm. Krīze ir tikai viens no problēmu cikla vairākiem posmiem, kuri var gan paātrināt, gan arī pilnīgi pretēji palēnināt sabiedrības attīstību. Sociālā krīze ir kā atskaites punkts, no kura var izdarīt secinājumus par konkrēto sabiedrību, tajā notikušajiem procesiem, to efektivitāti vai pretēji- neefektivitāti.
Par studiju darba mērķi varētu izdalīt mēģinājumu, izmantojot zinātniskās publikācijas, noskaidrot, vai sociālā krīze ir aktuāla mūsdienu Latvijā? Varētu jau mēģināt ar kursa darba palīdzību aktualizēt šo jautājumu sabiedrībā, bet tas būtu pārāk tālu no reālajām iespējām. Tāpat varētu jau mēģināt arī rosināt valdību rīkoties un iejaukties, tas ir vēl nereālāk, jo Latvijas amatpersonas, pārsvarā, rīkojas atbilstoši savām interesēm, bet sociālās krīzes risināšanu grūti ir nosaukt par kaut ko ļoti ienesīgu, ātri īstenojamu un ar maziem līdzekļiem.
Vai sociālā krīze ir aktuāla mūsdienu sabiedrībā? Cik bieži šis jēdziens ir angažēts politiskajā un zinātniskajā diskursā? Protams, sociālā krīze ir aktuāla, jo tranzīta sabiedrība pārdzīvo dziļu konfliktu, kura pamatā ir sociālās, politiskās, ekonomiskās reformas, un līdz ar to ir arī jārunā par sociālo krīzi. Kā jau minēts iepriekš - sociālā krīze ir avots citām faktoru krīzēm, un līdz ar tās nenovēršanu var rasties milzīga ķēdes reakcija, kas var skart pilnīgi visas dzīves sfēras Agrākajos vēstures posmos liela nozīme sociālās krīzes izraisīšanā un arī tās pārvarēšanā bija reliģijas, kultūras pārmaiņām. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1176542
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties