“Kibernētika ir zinātne par informācijas apmaiņas un kontroles sistēmām mehānismos un dzīvos organismos (1).” Lielu ieguldījumu šajā zinātnē ir likuši pamatlicēji- Vīners, Šenons un Vīvers-, kuri apraksta kibernētikas pamatbūtību, attēlo to struktūru un min informācijas apmaiņas problēmas.
Taču, lai nu kā, ieskatoties dziļāk šajā struktūrā kibernētika nav tikai matemātiska un tehniska zinātne, par kuru spriests visdaudzāk, bet arī noteikti ļoti psiholoģiska, sociāla nozare, jo kā sākumā ir rakstīts, ka kibernētika ir arī informācijas apmaiņa starp dzīviem organismiem, kas būtu jāuzsver, jo uzsaktām, ka mehānismi ir pakārtoti kvalitatīvas informācijas saņemšanai mūsdienās, jo vairāk traucē citi aspekti informācijas kvalitatīvai pārraidīšanai, nevis tehniskā puse.
Tādēļ savam darbam izvirzījām mērķi pierādīt izprotot šo pakārtojumu un apzināt informācijas izmaiņas problēmas tās pārraides un saņemšanas procesā mūsdienu noteicošo faktoru ietekmē kā psiholoģiskajam, fizioloģiskajam un citiem faktoriem- vārdsakot sociālkibernētikā.
Darba uzdevumos iekļāvām iepazīties jau ar esošo kibernētikas zinātnes skatījumu un saprast kibernētikas uzbūvi un ziņojumu gaitas problēmas no sūtītāja uz saņēmēju. Iepazīties ar sociālkibenrētiku un tās saistību ar matemātikso un tehnisko kibernētiku. Izpētīt sociālkibenrētiku, to attīstību, un sociālkibenrētiskās problēmas un cilvēku atbildību. Apzināt kādēļ tad problēmas rodas un kā tās varētu novērst. Ieskatu problēmu novēršanā dodot arī matemātiskajām un tehniskajai kibenrētikai. …