Izvēlēties vienu sociālo gadījumu, lai viņu vienlīdz kvalitatīvi varētu risināt trīs dažādu teoriju skatījumā nebija viegli. Kaut arī varētu izmantot kādu gadījumu no savas darba pieredzes, jo mazliet vairāk kā mēnesi strādāju Sociālajā Dienestā un gandrīz katru dienu nākas saskarties ar dažādiem sociāliem gadījumiem, taču vēl tā īsti nevienu gadījumu nepārzinu, lai varētu objektīvi risināt. Tāpēc sociālo gadījumu savam darbam izvēlējos no Baibas Liepas Sociālā Darba un Sociālās Pedagoģijas Augstskolas “Attīstība” izdotās grāmatas “Sociālo gadījumu krājums”, kurš man likās ļoti interesants no iespējamo izmantojamo teoriju viedokļa un iespējamās risināšanas gaitas.
Darbā izmantoju Psihodinamisko teoriju, Eksistenciālisma teorija un Kognitīvi biheiviorālo teoriju, jo, manuprāt, šo teoriju ietvaros izvēlēto gadījumu var apskatīt atšķirīgs rakursos.
Kopumā darbs sastāv no šādām daļām – sociālā gadījuma apraksts, trīs sociālā darba teoriju identificēšana, uz kurām tiks balstīti trīs atšķirīgi iejaukšanās procesi, sociālā gadījuma problēmas definējuma katrā no teorijām, iejaukšanās plānu salīdzināšana un secinājumi. …