Ievads
Sociālā drošība sabiedrībā vienmēr ir bijusi ļoti aktuāla problēma, jo sabiedrību veido atsevišķi indivīdi, kurus tiešā vai netiešā veidā var ietekmēt citi tādi paši indivīdi, valsts vai kādi ievērojami notikumi gan ekonomikā, gan tiesību un citās aktuālās jomās. Ikviens indivīds vēlas būt drošs, ka viņa intereses tiks aizstāvētas un īstenotas. Problēmas aktualitātes dēļ autore izvēlējās konkrēto tēmu aplūkot, izpētot situāciju Baltijas valstīs.
Savā pētījumā par sociālo drošību Baltijas valstīs autore aplūkos vairākus aspektus no četriem būtiskākajiem draudiem, kas ietekmē indivīda drošību - fiziska rakstura draudi (pētījumā - veselība), ekonomiska rakstura draudi (pētījumā – tāpat), tiesību apdraudējums (pētījumā – dzimumu līdztiesība) un draudi stāvoklim sabiedrībā vai statusam (pētījumā - neiecietība pret minoritātēm).
Autores pētījuma mērķis ir noskaidrot vai šie konkrētie draudi tiešām eksistē Baltijas valstu sabiedrībā, cik izteikti tie ir un kāpēc tie pastāv.
Izvirzītā mērķa sasniegšanai autore izpētīs situāciju Baltijas valstīs attiecībā uz katru no draudu veidiem, īpašu uzmanību pievēršot kādai konkrētai jomai, kas raksturo katru no draudiem, jo darba apjoms neļauj izpētīt visus aspektus, aplūkojot katru no tiem detalizēti.
Referātā izvirzītā mērķa sasniegšanai tika meklēta informācija literatūrā, plašsaziņas līdzekļos un dažādos reglamentējošos dokumentos (likumos, noteikumos, nolikumos u.c.).
Indivīds, indivīda drošība, draudu veidi.
Lai varētu izpētīt sociālo drošību Baltijas valstīs, autore izmantos Barija Buzana teoriju par indivīdu drošību un viņa galvenos izvirzītos draudus, kas katram indivīdam pastāv, dzīvojot sabiedrībā.
…