Sociālā darba profesijas nepieciešamību radījušas aktuālas sociālas problēmas , kas traucē, pat apdraud sabiedrības normālu eksistenci. Nabadzība, bezdarbs, sociālā ievainojamība, netaisnība, izglītība, cilvēktiesību pārkāpumi ir demokrātiskas sabiedrības drauds. Tādēļ ir jādomā par cilvēku drošību, kā viņus nosargāt no šiem draudiem. Par laimi Latvija ir sākusi par to domāt, jo ir izveidoti sociālās palīdzības departaments, kā arī sociālās politikas departaments, kuri savukārt atbild par sociālās palīdzības un sociālās politikas pilnvērtīgu attīstību.
Sociālā darba profesija veicina sociālās pārmaiņas, problēmu risināšanu cilvēka attiecībās un cilvēka spēju un brīvību veicināt labklājību.
Izmantojot cilvēka uzvedības un sociālo sistēmu teoriju, sociālais darbinieks iejaucas tajos punktos, kuros notiek cilvēka mijiedarbība ar viņa vidi. Sociālā darbinieka pamats ir cilvēktiesību un sociālā taisnīguma principi.
Studējot literatūru par sociālā darba attīstību biju pārsteigta, ka Latvijas brīvvalsts laikā, mūsu valsts bija viena no modernākajām un progresīvākajām Eiropā sociālajā jomā, radās jautājums, kādēļ tagad pie mums tā nav, kur ir problēmas.
Ievērojot izvēlētās tēmas aktualitāti un nozīmīgumu par moduļa darbu tika izvēlēts rakstīt par sociālā darba attīstību. …