Labklājības ministrija plāno, ka cilvēki ar redzes un dzirdes traucējumiem, kuri aprūpē bērnu līdz pusotra gada vecumam, 2016. gadā nepieciešamo tehnisko palīglīdzekli – tiflotehniku un surdotehniku – varēs saņemt steidzamības kārtā. Šajā lokā iekļauti ne vien bērna vecāki, bet arī bērna adoptētāji, kuru aprūpē un uzraudzībā pirms adopcijas apstiprināšanas tiesā ar bāriņtiesas lēmumu nodots adoptējamais bērns, audžuģimenes locekļi, kuri noslēguši līgumu ar pašvaldību, aizbildņi vai citi cilvēki, kuri saskaņā ar bāriņtiesas lēmumu bērnu faktiski kopj un audzina. Tāpat tehniskos palīglīdzekļus – surdotehniku – varēs saņemt arī bērni, kuriem noteikta 1.vājdzirdības pakāpe. Šobrīd tos var saņemt bērni, kuriem noteikta vismaz 3.vājdzirdības pakāpe. Plānots, ka sociālās rehabilitācijas pakalpojumu cilvēkiem ar redzes un dzirdes invaliditāti varēs pārtraukt uz laiku, kamēr cilvēks ārstējas ārstniecības iestādē. Tas nozīmē, ka pēc izārstēšanās cilvēks varēs turpināt uzsākto sociālo rehabilitāciju. [4]
Secinājumi:
1) Cilvēki ar smagiem dzirdes traucējumiem bieži tiek nepieņemti sabiedrībā, jo cilvēki nezina, kā ar viņiem sazināties.
2) Valsts nedzirdīgiem un vājdzirdīgiem cilvēkiem apmaksā sociālo rehabilitāciju un surdotulka pakalpojumus, apmaksā tiflotehniku un surdotehniku nedzirdīgiem un vājdzirdīgiem bērniem.
3) Sociālā aprūpe nedzirdīgiem un vājdzirdīgiem cilvēkiem tiek piedāvāta, ja viņiem bez dzirdes funkcionālajiem traucējumiem ir citi smagi veselības vai attīstības traucējumi.
…