Darba nosaukums ir Smēķēšanas ietekme uz organismu, kas sastāv no 29 lapaspusēm ar satur, ievadu, pielikumu, izmantoto literatūru , kurā tiek apskatītas vairākas tēmas par slimībām, kas tiek izraisītas smēķējot, kā arī par pasīvo smēķēšanu, ūdens pīpēm un atkarību. Darbā izmantota arī anketēšana, ko izdalīja respondentiem, lai apkopotu datus par smēķēšanas stāvokli sabiedrībā. Anotācija rakstīta latviešu un angļu valodā.
Izmantojot anketēšanu uzzināju aptuvenos datus par smēķētāju un nesmēķētāju procentuālo daļu, izsmēķēto cigarešu daudzumu utt. Šī informācija ir iekļauta darba pētnieciskajā daļā, kas ir attēlota grafiski.
Pēdējo gadu laikā ir aktuāla atkarības problēma, kā arī smēķēšana. Īpaši izplatīta smēķēšana kļūst jauniešu vidū, jo tie neapzinās sekas, kas var rasties no smēķēšanas, tādēļ jaunieši vēlas pamēģināt un ātri kļūst atkarīgi. Sākot smēķēt relatīvi agrā vecumā, pieaug risks kļūt atkarīgam no smēķēšanas, kā rezultātā palielinās iespējamība nomirt pusei šo cilvēku darbspējas vecumā ar kādu no smēķēšanas izraisītajām slimībām.
Smēķēšana šobrīd ir vislielākais drauds Latvijas iedzīvotāju veselībai. Smēķēšana ir viens no galvenajiem nāves cēloņiem pasaulē. Latvijā gandrīz 2/5 no visiem nāves gadījumiem izraisa smēķēšana. Veselības aprūpes izmaksas Latvijā, kas saistītas ar smēķēšanas izraisītām slimībām 1999. gadā, bija 3,24 miljoni latu. Aprēķinot izmaksas par zaudētajiem darba gadiem, priekšlaicīgiem nāves gadījumiem, slimību stacionāro un ambulatoro ārstēšanu, Latvijas ekonomikai radās zaudējumi 43 miljonu latu apmērā viena gada laikā. Pasaules astoņu attīstītāko valstu (Krievija, AVS, Vācija, Francija, Lielbritānija u.c.) Vides ministrijas, Jaunatnes lietu ministrijas un daudzu pasaules valstu veselības aģentūras aicinājušas aktīvi un saskaņoti cīnīties pret jauniešu smēķēšanu. Līdz šim vairumam jaunattīstības valstu nebija pieejama visaptveroša informācija par smēķēšanas novēršanu un kontroli, Latvija šajā sakarā 1999. gadā izveidoja un pieņēma likumu, kas aizliedz pārdot tabakas izstrādājumus personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem. . …