Sabiedrība 21. gs., sastopas ar jauniem ekonomiskiem, kultūras un sociālajiem apstākļiem, kuri (diemžēl) nes sev līdzi negatīvas tendences.
Satraucošs ir fakts, ka strauji pieaug smēķēšanas, alkohola, narkotiku un citu apreibinošo vielu, vielu, kuras rada atkarību, lietošana tieši jauniešu un pusaudžu vidū.
Mana zinātniski pētnieciskā darba tēma ir „Smēķēšana un cilvēks”.
Darba mērķis : noskaidrot smēķēšanas negatīvo ietekmi uz cilvēku gan kā fizisku, gan garīgu
personību.
Darba uzdevumi : * Iepazīties ar literatūrā sniegto materiālu par smēķēšanas kā ieraduma attīstību un tās ietekmi uz cilvēka organismu.
* Noskaidrot sabiedrībā pastāvošos „riska” faktorus un aizsargfaktorus, kas nosaka pusaudžu attieksmi pret smēķēšanu, kas ietekmē pusaudža kā personības veidošanos.
* Noskaidrot Bebrenes vidusskolas skolēnu attieksmi pret smēķēšanu.
Es uzskatu, ka mūsdienu sabiedrībā (sevišķi pusaudžu vidū) smēķēšana ir aktuāla problēma. Bieži pusaudzis uzsāk smēķēt aiz ziņkāres, draugu mudināts vai kāda cita iemesla vadīts. Tomēr šajā vecumposmā pusaudzis nav ne fiziski, ne garīgi tā attīstīts, lai pilnībā apzinātos sekas, un tas bieži noved pie atkarības izveidošanās, kad uzsmēķēt gribās arvien biežāk un biežāk. Es uzskatu, ka šo problēmu jārisina ne tikai ģimenes un skolas līmenī, bet arī valsts līmenī. …